منصور آرانی: گسترش روابط ایران و اروپا به نفع طرفین است

اتحادیه اروپا

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گسترش روابط ایران و اروپا در ابعاد مختلف را در دوران پسابرجام به نفع طرفین دانست.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران اکنون به عنوان قدرتی که می‌تواند در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نقش‌آفرینی کند در دنیا شناخته شده است. ما دارای عمق استراتژیک هستیم و در عرصه‌های سیاسی ظرفیت نقش‌آفرینی در منطقه و بین‌الملل را داریم و می‌توانیم در بحث‌های سیاسی بسیاری از گره‌هایی که ایجاد می‌شود را با استفاده از نفوذ سیاسی و مذهبی خود حل و فصل کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت ایران در حوزه سیاسی یادآور شد: نسل جوان و عدالتخواهان دنیا به انقلاب ایران دل بسته‌اند و ایده‌های انقلاب را می‌پذیرند و به همین جهت ما تاکنون نقش‌آفرینی خوبی در عراق، افغانستان و سوریه داشته‌ایم و بعد از این نیز می‌توانیم این نقش‌آفرینی را ادامه دهیم.

وی با اشاره به فرصت‌های موجود در کشورمان برای ارتباط و تعاملات اقتصادی اظهار کرد: کشور ما رتبه اول و دوم را در زمینه نفت و گاز دارد، تنگه استراتژیک هرمز را به عنوان یک موقعیت ژئوپلتیکی در اختیار دارد و با 15 کشور همسایه است و همین‌ موارد فرصت زیادی برای کشورهای دیگر در جهت تعامل با ایران به شمار می‌رود.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل با اشاره به سابقه فرهنگی و تمدنی ایران نیز گفت: اروپایی‌ها از این ظرفیت‌ها مطلع هستند و می‌دانند که ایران فرصت خوبی برای برقراری ارتباط در زمینه‌های مختلف است و به همین جهت آن‌ها پس از توافق هسته‌ای سعی کردند با ایران ارتباط برقرار کنند و شاهد مسابقه‌ای بین این کشورها در این زمینه هستیم.

وی در پایان گسترش تعاملات ایران و اروپا در ابعاد مختلف را به نفع طرفین دانست.

انتهای پیام

کد N1027873