به‌مناسبت سالگرد ارتحال علامه طباطبایی

دوازدهمین همایش اساتید تفسیر قرآن برگزار می‌شود

تفسير

به مناسبت سی‌وپنجمین سالگرد ارتحال مفسر کبیر قرآن آیت‌الله علامه طباطبایی دوازدهمین همایش اساتید تفسیر قرآن در بیت وی که به دارالقرآن تبدیل شده است، برگزار خواهد شد.

به مناسبت سی‌وپنجمین سالگرد ارتحال مفسر کبیر قرآن آیت‌الله علامه طباطبایی دوازدهمین همایش اساتید تفسیر قرآن در بیت وی که به دارالقرآن تبدیل شده است، برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، مرتضی نجفی‌قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی با اعلام این مطلب افزود: دوازدهمین همایش تفسیری قرآن با همکاری مجمع عالی تفسیر قرآن طی سه شب متوالی و با حضور مراجع معظم تقلید، علما، مدرسین و مفسرین قرآن برگزار می‌شود.

وی افزود: در اولین شب این مراسم، روز سه‌شنبه ٢٦ آبان ماه ابتدا آیت‌الله حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه سخنرانی خواهد کرد و پس از آن آیت‌الله نوری همدانی به ایراد سخن می‌پردازد.

به گفته وی در شب دوم نیز (چهارشنبه ٢٧ آبان ) ابتدا حجت‌الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال مدیر حوزه علمیه قم و سپس آیت‌الله عبدالله جوادی آملی سخنرانی می‌کند.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی همچنین گفت: در آخرین شب این همایش (پنجشنبه ٢٨ آبان) آیت‌الله جعفر سبحانی در جمع اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم سخنرانی می‌کند.

نجفی قدسی اضافه کرد: در آخرین شب این همایش تفسیری آیت‌الله یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری نیز به ایراد سخن در جمع اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم می‌پردازد.

نجفی قدسی افزود: در این همایش قرآنی مقرر است از تلاش‌های مرحوم آیت‌الله مؤیدی قمی رئیس مجمع عالی تفسیر قران که بسیار مظلومانه با جنایت سعودی‌ها در فاجعه منا به درجه رفیع شهادت رسید، تجلیل شود.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی اضافه کرد: تجلیل از مرحوم آیت‌الله خزعلی از فقهای عالی‌مقام و پیشکسوتان عرصه تفسیر قرآن نیز یکی دیگر از برنامه‌های این مراسم و همایش قرآنی است، همچنین در این همایش قرآنی از آیت‌الله کریمی جهرمی به‌عنوان مفسر قرآن تکریم خواهد شد.

انتهای پیام

کد N1027865