معاون سیاسی وزارت کشور ، شایعه تغییر استانداران و فرمانداران را تکذیب کرد

ایسنا نوشت: معاون سیاسی وزیر کشور گفت: انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در یک سوم حوزه های انتخابیه به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

محمدحسین مقیمی در نشست خبری خود در ارومیه افزود: برای بررسی وضعیت حوزه های مختلف در این خصوص برنامه ریزی هایی انجام شده که با شورای نگهبان نیز در این رابطه مشورت می کنیم.

وی افزود: در حال حاضر حدود 240 حزب و گروه سیاسی در کشور مجوز فعالیت دریافت کرده اند.

وی همچنین در خصوص شایعه های تغییر استانداران و فرمانداران اظهار کرد: هیچ برنامه ای در این خصوص نداریم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 25 مرحله برگزاری انتخابات در کشور وجود دارد که از این تعداد 23 مرحله به صورت الکترونیکی و رایانه ای انجام می شود و تنها دو مرحله شامل رای گیری و شمارش آرا، دستی است.

وی اظهار کرد: مقدمات سخت افزاری و نرم افزاری برگزاری تمامی مراحل انتخابات رایانه ای در تعدادی از حوزه ها انجام شده که تصمیم گیری در این خصوص در اختیار وزارت کشور و شورای نگهبان قرار دارد.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به شروع ثبت نام کاندیداهای نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به ترتیب از 26 و 28 آذرماه امسال ادامه داد: وزارت کشور آمادگی لازم را برای برگزاری مراحل مختلف انتخابات دارد ولی کمبودهایی هم داریم که برای پر کردن آنها، از امکانات سازمان ها و ادارات در شهرستان های مختلف استفاده می کنیم.

مقیمی گفت: همه احزاب و گروه های سیاسی نشان داده اند که علاقه‌مند شرکت در انتخابات هستند و با توجه به این امر، جو عمومی جامعه در حال انتخاباتی شدن است.

17214

کد N1027445