رحیم‌پور‌ازغدی در پیش از خطبه های نمازجمعه:

سخنان ضد آمریکایی امام خمینی(ره) تاریخ مصرف ندارد

سیاسی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: هدف استکبار، جمع آوری افرادی ازگروه های مختلف به نام «عقلا» است که از جمهوری اسلامی موجودی خنثی بسازد. سخنان ضد آمریکایی و ضداستکباری امام خمینی(ره) تاریخ مصرف ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن رحیم پور ازغدی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد درباره بحث خروج از خط امام(ره) بدون اظهار علنی اظهار داشت: وصیتنامه امام(ره) را دوباره باید برای تک تک مخاطبان بخوانیم.

وی با قرائت بخش های از وصیتنامه امام خمینی(ره) گفت: باید به مفاهیم نفوذ توجه کرد و اسناد موجود لانه جاسوسی را به شیوه علمی مطالعه کنیم.

رحیم پور ازغدی ادامه داد: خبرنگارانی که سخنان من را به درستی منعکس نمی کنند به دو گروه بیسواد و مغرض تقسیم می شوند و ۹۰ درصد از مطالبی که از من نقل می شود به نوعی تغییر، تقطیع و تحریف می شود.

سخنران پیش از خطبه نماز جمعه تهران با اشاره به نامه امام(ره) به گورباچف آخرین رییس جمهوری اتحاد جماهیر شوروری و درخواست گورباچف از غرب برای قبول آنان در عرصه جهانی تاکید کرد: هدف استکبار، جمع آوری افرادی از گروه های مختلف به نام «عقلا» است که از جمهوری اسلامی موجودی خنثی بسازد. سخنان ضد آمریکایی و ضد استکباری امام خمینی(ره) تاریخ مصرف ندارد.

رحیم پور ازغدی خاطرنشان کرد: تحریف در اصول انقلاب با ادعای ادامه و تداوم آن صورت می گیرد و در این باره دو دیدگاه مطرح است. در دیدگاه اول عده ای می گویند به حوادث صدر اسلام و انقلاب اسلامی نباید استناد کرد.

وی ادامه داد: می گویند حرف های نیشدار امام(ره) را نگویید یا لااقل تکرار نکنید، بگذارید امامی خنثی شده و در موزه داشته باشیم. مفهوم نفوذ، خنثی سازی مفاهیم انقلاب و خارج کردن آن از صحنه است. دعوای ارزش و ضد ارزش مقطعی نبوده و دائمی است. آنان بر این باورند که اتفاقات دهه ۶۰ مختص همان زمان بوده است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: اینان مفهوم امامت را نفی و همه چیز را منجمد و در گذشته می بینند. دین و شریعت و ارزش ها را دارای تاریخ مصرف می دانند، این نظر و خط خطرناک است حتی اگر دوستانه مطرح شود.

رحیم پور ازغدی گفت: دیدگاه دوم دیدگاهی است که از مطالب تاریخی گذشته انقلاب به صورت گزینشی و در بحث های جناحی استفاده می کنند.

وی تصریح کرد: برخی حتی با ادبیات و نیات دوستانه در تحریف قضایا شریک می شوند، نتیجه اش آن می شود که با توجیه جلوگیری از اسلام هراسی به عنوان نمونه می خواهند بدون توجه به وصیتنامه امام(ره) نام ۱۳ آبان را تغییر دهند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تقسیم رسانه ها به دو گروه مغرض و آگاه و نادان و نا آگاه گفت: برخی رسانه ها هم جهت با دشمن و با روش های تیتر زدن بر خلاف روح مطلب، مسخره کردن و تحریف و گزارش غلط با انقلابیون مبارزه می کنند. برخی نیز به دلیل بی سوادی و ناآگاهی مطالب را به درستی منعکس نمی کنند. ۹۰ تا ۹۵ درصد از سخنان من کاملا خلاف، مغایر، گزینشی و با تحریف منعکس می شود.

عضو شورای انقلاب فرهنگی گفت: رسانه های طرفدار نیز غالبا بی سواد هستند، اغلب خبرهایی که از اشخاص نقل می کنند درست و قابل اعتماد نیست، حسن نیت دارند اما فاقد دانش و تجربه هستند.

وی با اشاره به گروهی در جامعه که شریک در پیروزی و بری از شکست هستند، گفت: اینان ضعیف النفس و از همه طلبکارند، همیشه پاک، از بلایا محفوظ و وجیه المله هستند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: آنها از اول انقلاب در بسیاری از نهادهای جمهوری اسلامی نشسته اند و تا آخر هم هستند حتی اگر رژیم اسلامی هم عوض شود عوض می شوند، آماده فحشای سیاسی هستند، هدف آنان بودن و ماندن است و همیشه در مقابل شفاف سازی مانع ایجاد می کنند.

وی امام خمینی(ره) را فردی شجاع، و منطقی برشمرد و افزود: دوست و دشمن بر این اتفاق نظر دارند که ایشان با اخلاق، هوشمند، شفاف و در اصول خود ثابت قدم بودند و کسی نتوانست کلاهش را بردارد.

رحیم پور ازغدی با اشاره افراد خوش نیت و ساده که کاسه داغ تر از آش شده و مانع اجرای خط امام(ره) می شوند، افزود: وارد میدان مین می شوند و تنها می مانند نمی دانند برای که فداکاری می کنند، سوپر حزب الهی های هستند که به سوپر مطرود تبدیل می شوند.

وی گفت: افرادی هستند که با اندک سوخت معرفتی اندوخته از اول انقلاب، حرکت کرده و قدرت تحلیل ندارند برای تحریف راه امام(ره) به دو شیوه متوسل می شوند یا مکتب را انکار می کنند و می گویند امام(ره) چیز دیگری گفته یا اینکه جای دوست و دشمن را عوض می کنند. خود عوض می شوند و می گویند دشمن عوض شده است.

رحیم پور ازغدی ادامه داد: بعضی از اینها از بزرگان هستند و درست نیست برخلاف امام (ره) حرف بزنند، برخی جملات را افراطی می دانند اما نمی گویند این جملات از امام(ره) است، راه حل، تحریف سخنان امام(ره) نیست برای تلافی، از هم از اصول انقلاب هزینه نکنیم.

وی گفت: صدها هزار خانواده برای انقلاب هزینه داده اند، در دهه ۶۰ کسانی طبق نظر امام(ره) حرف می زدند و بعد از چند دهه خلاف آن را می زنند، معنای آن اینست که یعنی سر همه کلاه رفته و همه دروغ بوده است.

خبر در حال تکمیل است...

کد N1027442