نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها؛

خجسته:لایحه شفاف سازی هزینه های انتخاباتی هفته آتی به مجلس می آید

سیاسی

رئیس کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه شفاف سازی هزینه های انتخابات که در هیات دولت به تصویب رسیده هفته آینده به مجلس ارسال می شود.

به گزارش خبرنگار مهر امیر خجسته نماینده مردم همدان از غرفه خبرگزاری مهر در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها بازدید کرد.

خجسته در گفتگو با خبرنگار این رسانه اظهار داشت: طرح اصلاح قانون انتخابات که چندی پیش در مجلس به تصویب رسیده بود با شورای نگهبان نیز جهت تایید نهایی هماهنگ شد.

نماینده مردم همدان ادامه داد: این اصلاحیه جدید در انتخابات مجلس شورای اسلامی اعمال خواهد شد.

رئیس کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس درخصوص مهمترین تغییرات قانون انتخابات مجلس با اصلاحات جدید گفت: یکی از مهمترین تغییرات قانون انتخابات ادغام انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در راستای کاهش هزینه ها و افزایش دقت است.

وی ادامه داد: براساس اصلاحیه جدید نامزدی که یک پنجم آرای حوزه انتخابیه را کسب کند می تواند به مجلس راه یابد. پیش از این نامزدها با کسب یک چهارم آرای حوزه انتخابیه می توانستند به مجلس راه یابند.

خجسته گفت: علاوه بر این دولت را موظف کردیم حداقل در یک سوم حوزه های انتخابیه، انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کنند.

نماینده مردم همدان شکل گیری هیات نظارت بر تبلیغات انتخابات را یکی از مهمترین اصلاحیه های قانون انتخابات خواند و گفت: این هیات بر تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی نظارت خواهد داشت تا از چارچوب های قانونی عدول نکند.

وی ادامه داد: دولت اعلام کرده لایحه شفاف سازی هزینه های انتخابات مجلس را آماده کرده است و بعد از تعطیلات به مجلس ارائه خواهد داد.

خجسته تصریح کرد: این لایحه از سوی وزارت کشور به دولت ارائه شده است و در هیات دولت نیز به تصویب رسیده است و هفته آینده به مجلس ارائه خواهد شد.

 

کد N1027322