عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد

دولت بودجه 95 را براساس برنامه ششم ارائه کند

سیاسی

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که اگر دولت برنامه را ارائه نکند، مجبوریم سیاست های کلی برنامه ششم را در بودجه لحاظ کنیم، گفت: انتظار می رود دولت ضمن در نظر گرفتن اولویت ها، بودجه 95 را براساس برنامه ششم ارائه کند.

ابوذر ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر ارائه لایحه برنامه ششم توسعه پیش از بررسی بودجه سال 95 در مجلس، اظهار کرد: در برنامه توسعه پنج ساله کشور قطعا باید اولویت ها در تمامی ابعاد تعریف شده و راهکارهای اساسی برای دستیابی به اهداف هم تعیین شود.

وی با بیان این که انتظار داریم دولت اولویت های خود را در برنامه ششم تعیین کند، خاطرنشان کرد: براساس تعیین اولویت ها در برنامه های توسعه ای می توانیم این اولویت ها را در بودجه های سنواتی در نظر داشته و به آن اهتمام ورزیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین بیان کرد: بنابراین، از دولت درخواست داریم تا برای سال جاری ابتدا احکام دائمی را در اولویت قرار دهد و سپس در قانون برنامه، اولویت های بودجه ای را در نظر گیرد.

ندیمی با تاکید بر این که دولت باید تلاش کند تا بودجه 95 را براساس برنامه ششم ارائه کند، گفت: فقدان وجود برنامه موجب هرج و مرج می شود، البته حتما لازم نیست، برنامه مفصل، طولانی و حجیم باشد، بلکه می تواند اولویت ها را در چند حکم به صورت کامل در نظر گیرد .

وی در پایان تاکید کرد: اگر دولت برنامه را به موقع ارائه نکند، مجبور هستیم براساس سیاست های کلی برنامه ششم احکام را مجددا در بودجه بیاوریم.

انتهای پیام

کد N1027250