انتقاد کره شمالی از آمریکا به خاطر اتهام حمایت از تروریسم

سیاسی

کره شمالی سیاستمداران محافظه کار آمریکا را به خاطر تلاش برای قرار دادن مجدد این کشور در فهرست حامیان تروریسم، مورد انتقاد قرار داد.

کره شمالی سیاستمداران محافظه کار آمریکا را به خاطر تلاش برای قرار دادن مجدد این کشور در فهرست حامیان تروریسم، مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، یکی از سخنگوهای وزارت امور خارجه کره شمالی که خواست نامش فاش نشود با انتقاد از اقدامات کمیته تجارت، منع گسترش تسلیحات و تروریسم مجلس نمایندگان آمریکا گفت: این کمیته در تلاش است تا پیونگ یانگ را بار دیگر در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار دهد.

در 22 اکتبر سال جاری میلادی اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نشستی را برای قرار دادن مجدد کره شمالی در فهرست کشورهای حامی تروریسم برگزار کردند.

این سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی این اقدامات از سوی نمایندگان محافظه کار آمریکا را اقدامی خصمانه در قبال پیونگ یانگ دانست و گفت: اگر کره شمالی به این فهرست بازگردانده شود به آن هیچ اهمیتی نمی‌دهد. ما با هرگونه تروریسم مخالف هستیم و تنها به دنبال تقویت بازدارندگی اتمی به خاطر اقدامات خصمانه آمریکا هستیم چون واشنگتن به سیاست خصمانه خود در قبال پیونگ یانگ ادامه می‌دهد.

کره شمالی از سال‌های 1988 تا 2008 در فهرست حامیان تروریسم آمریکا بود اما در دولت جورج بوش پسر، رییس جمهوری سابق آمریکا با توافق بر لغو فعالیتهای اتمی خود از این فهرست خارج شد.

انتهای پیام

کد N1027108