پیروزی‌های استراتژیک ارتش سوریه در حلب/ راه برای آزادی فوعه و کفریا هموار شد

سیاسی

با آزادسازی شهر الحاضر و مناطق دیگری در جنوب حلب، ارتش سوریه خود را برای بازپس گیری دو شهرک شیعه نشین فوعه و کفریا آماده می‌کنند. اقدامی که در کنار شکستن محاصره فرودگاه کویرس یکی از استراتژیک‌ترین پیروزی‌ها برای ارتش سوریه در در ماه‌های گذشته محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، ارتش سوریه با کمک نیروهای حزب‌الله و شبه نظامیان محلی حامی خود روز گذشته توانست علاوه بر شهرک الحاضر دو شهرک العیس و تلعیس در جنوب حلب را نیز به کنترل خود درآورد و شبه نظامیان مخالف به ویژه نیروهای جبهه النصره و گروه الحرار الشام را مجبور به عقب نشینی از این مناطق کند.

بنا به گفته رامی عبدالرحمان، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه این اقدام راه را برای ارتش سوریه جهت آزاد سازی دو شهرک شیعه نشین فوعه و کفریا در استان ادلب هموار می‌کند. مناطقی که نزدیک به هشت ماه است در محاصره کامل گروه‌های تروریستی به ویژه النصره قرار گرفته‌اند.

پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه در جنوب حلب و شکسته شدن محاصره فرودگاه کویرس در شمال سوریه استراتژیک‌ترین و مهمترین پیروزی‌ برای ارتش سوریه در ماه‌های گذشته محسوب می‌شود که جایگاه ارتش در مناطق شمالی را بسیار مستحکم‌تر کرده است.

ارتش سوریه اوایل ماه گذشته میلادی از آغاز یک عملیات گسترده با کمک نیروی هوایی ارتش روسیه خبر داد و تاکید کرد که به زودی معادلات را در جبهه‌های نبرد به ویژه جبهه‌های شمالی تغییر خواهد داد.

پیشروی‌های ارتش سوریه و بمباران‌های جنگنده‌های روسی باعث فروپاشی گسترده شبکه‌های تسلیحاتی و لجستیکی گروه‌های مخالف در شمال سوریه شده است و جبهه النصره که رهبری ائتلافی تحت عنوان جیش الفتح در شمال سوریه را برعهده دارد با مشکلات زیادی مواجه کرده. این ائتلاف که نزدیک به هشت ماه پیش شکل گرفت و توانست خیلی زود استان ادلب را به اشغال خود درآورد، اخیرا نیز برخی مواضع خود که طی این هشت ماه اشغال کرده بود را از دست داد.

انتهای پیام

کد N1027018