احتمال کشته شدن "جان جهادی" در حمله پهپادی آمریکا در رقه

سیاسی

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند تروریست داعشی موسوم به "جان جهادی" که عامل اعدام وحشیانه گروگان‌های آمریکایی و غربی بوده، در جریان حمله هوایی آمریکا در سوریه احتمالا کشته شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مقام‌های آمریکایی به شبکه خبری ای بی سی نیوز گفتند: این تروریست داعشی به نام "محمد اموازی" موسوم به جان جهادی در جریان حمله پهپادی نیروهای آمریکایی در رقه سوریه هدف قرار گرفت.

یکی از مقام‌های آمریکایی مطلع دراین باره گفت: این مرد ساختمانی را در رقه ترک کرد و وارد یک خودرو شد و پس از آن مورد اصابت موشکی که از یک پهپاد شلیک شده بود قرار گرفت. این حمله بسیار دقیق هیچ خسارت دیگری در بر نداشت و اموازی اساسا محو شد.

پیتر کوک، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز در این باره گفت: نیروهای آمریکایی در تاریخ 12 نوامبر 2015 حمله هوایی را در رقه سوریه انجام داده و جان جهادی را هدف قرار دادند.

وی ادامه داد: جان جهادی که یک شهروند انگلیسی محسوب می‌شود در ویدئوهایی ظاهر شد که نشان می‌داد استیون سوتلوف و جیمز فولی از خبرنگاران آمریکایی به همراه عبدالرحمان کاسیگ، کمک رسان آمریکایی و دو امدادرسان انگلیسی به نام‌های دیوید هاینز و آلن هنینگ و یک خبرنگار ژاپنی و تعداد دیگری از گروگان‌ها سربریده شدند.

سخنگوی مطبوعاتی پنتاگون ادامه داد: ما نتایج عملیات را در حال بررسی قرار داده‌ایم و اطلاعات بیشتر را در نهایت اعلام خواهیم کرد.

مادر جیمز فولی که مادر نخستین قربانی جان جهادی محسوب می‌شود به شبکه خبری ای بی سی نیوز گفت، مرگ احتمالی وی در جریان این حمله پهپادی باعث آرامش خاطر بازماندگان قربانیان می‌شود.

مشاور سابق مقابله با تروریسم کاخ سفید و رایزن شبکه خبری ای بی سی نیوز نیز در این باره گفت: از آنجا که داعش از تبلیغات خود استفاده می‌کند و به خوبی از شبکه‌های اجتماعی برای این منظور بهره می‌برد ما نیز باید به مقابله با آن بپردازیم.

انتهای پیام

کد N1027007