واکنش کارشناس وزارت خارجه به اظهارات وزیرخارجه سعودی:

جبیر ماموریتی جز زیاده گویی ندارد/این رفتار مایه تداوم بحران است

سیاسی

یک کارشناس وزارت خارجه کشورمان با اشاره به سخنان اخیر وزیرخارجه سعودی درباره ایران گفت: این سخنان متعارض نشان می دهد که وی مأموريتي جز زیاده گویی و سخن پراکنی عليه جمهوري اسلامي ايران ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، يك كارشناس وزارت امور خارجه اظهارات اخير عادل الجبير در حاشيه اجلاس كشورهاي عربي و آمريكای لاتين را همچون سخنان پی در پی و قبلی وی منفعلانه و در تعارض آشکار با ملزومات يك دیپلماسی فعال و موثر دانست و افزود: آقای جبير در حالی این سخنان را می گوید که همواره در گفتگو با مقامات آمریکا و غرب از قدرت گیری روز افزون جمهوری اسلامی در منطقه و جهان شکوه می کند.

وی تاکید کرد: این سخنان متعارض نشان می دهد که وی مأموريتي جز زیاده گویی و سخن پراکنی عليه جمهوري اسلامي ايران ندارد.

این کارشناس ادامه داد: جاي تاسف است كه وزير خارجه يك كشور عربي همسايه تا بدين حد دچار توهم است كه گمان مي كند برگزاري اجلاس بين كشورهاي عربي و آمريكای لاتين موجب انزواي ايران خواهد شد.

وی افزود: اين ادبيات اگر با ادبيات فاخر سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران مقايسه شود كه همواره اصرار دارد روابط و تعاملات ایران با كشورهاي ديگر عليه طرفهاي ثالث بويژه همسايگان نيست، تفاوت رفتار سازنده و رفتار مخرب بيشتر آشکار مي گردد. رفتار و رویکرد مخربی که سهمی بزرگ در ایجاد و تداوم بحران های جاری منطقه داشته است.

کد N1026997