داعش هویت عاملان انفجارهای بیروت را اعلام کرد

سیاسی

گروهک تروریستی داعش مسئولیت دو انفجار تروریستی در ضاحیه جنوبی بیروت را که منجر به شهادت دست کم ۴۳ نفر شد، بر عهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه های وابسته به داعش اعلام کردند: گروهک تکفیری تروریستی داعش ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت انفجاری های بیروت هویت سه عامل انتحاری به نام های «حامد رشید البالغ» دارای ملیت فلسطینی، «عمار سالم الریس» دارای ملیت فلسطینی و «خالد احمد الخالد» دارای ملیت سوری را فاش کرد.

عناصر انتحاری خود را در منطقه برج‌ البراجنه در جنوب بیروت و نزدیک اردوگاه پناهندگان سوری منفجر کردند که در دو انفجار تروریستی دست کم ۴۳ نفر کشته و حدود ۲۴۰ نفر زخمی شدند.

ارتش لبنان از هدف قرار گرفتن یک عامل انتحاری دیگر که نتوانسته کمربند انفجاری خود را منفجر کند، خبر داده است. در همین حال حزب الله لبنان در واکنش به این جنایت تروریستی اعلام کرد نبرد با تروریست ها ادامه خواهد داشت و این نبرد طولانی و بی وقفه خواهد بود.

خلیل معاون سیاسی دبیر کل حزب الله لبنان افزود: این حادثه نشان می دهد که ما در مسیر صحیح حرکت می کنیم و نبرد با تروریسم همچنان ادامه دارد و این نبرد طولانی خواهد بود.

گفتنی است کشورهای مختلف از جمله ایران، فلسطین، اردن، فرانسه، آمریکا، دانشگاه الازهر و شخصیت ها و احزاب لبنان این حمله تروریستی را محکوم کردند.

کد N1026906