داعش مسئولیت انفجارهای جنوب بیروت را بر عهده گرفت

پایگاه‌های وابسته به داعش مسئولیت انفجارهای دیروز در جنوب بیروت را بر عهده گرفت اما هنوز نمی‌توان صحت ادعا‌های آنها را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران غروب روز پنج‌شنبه دو انفجار مهیب جنوب بیروت را به لرزه درآورد و خسارات و صدمات جانی سنگینی بر جای گذاشت.

بر اساس اعلام صلیب سرخ لبنان این دو انفجار انتحاری تاکنون بیش از 40 کشته و نزدیک به 180 زخمی برجای گذاشته است .

به گزارش ایسنا به نقل از نیویورک تایمز این حمله در منطقه برج‌البراجنه در جنوب بیروت و نزدیک اردوگاه پناهندگان فلسطینی رخ داد . در دو انفجار انتحاری صورت گرفته تاکنون حداقل 37 تن کشته و نزدیک به 180 نفر زخمی شده‌اند.

بنا بر این گزارش عوامل انتحاری خود را در ساعات شلوغ عصر در منطقه‌ای در جنوب بیروت منفجر کرده که به همین دلیل تعداد تلفات بسیار زیادی برجای گذاشته است.

ارتش لبنان از پیدا شدن جنازه یک عامل انتحاری دیگر نیز که نتوانسته کمربند انفجاری خوذ را منفجر کند خبر می‌دهد.

حملات امروز پنج‌شنبه بدترین حملات صورت گرفته از ماه اوت 2013 است که در آن دو مسجد در شهر طرابلس لبنان مورد حمله قرار گرفت و 42 تن کشته و صد ها تن زخمی بر جای گذاشت. اردوگاه برج‌البراجنه در سالهای اخیر محل اسکان آوارگان سوری بوده که در جنگ داخلی کشورشان به لبنان پناه آورده‌اند.

به گزارش ایسنا، انفجارهای امروز محله‌ای شلوغ با خیابان‌های باریک را هدف قرار داد که مملو از مغازه‌ها و دکه‌های فروش میوه و سبزیجات بودند .

حملات امروز دو روز قبل از آغاز مذاکرات وین درباره سوریه صورت گرفته است که در آن بازیگران منطقه ای و بین المللی در نظر دارند تا راه حلی برای بحران 5 ساله سوریه بیابند.از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه بیروت و دیگر شهرهای لبنان گاه و بیگاه هدف حملات و درگیری گروه‌های سوری بوده‌اند. حزب‌الله که از قدرت‌های سیاسی تاثیر‌گذار در جامعه لبنان محسوب می‌شود از حامیان اصلی بشار اسد رییس جمهور سوریه است و در جنگ داخلی سوریه در کنار نیروهای دولتی با تروریست‌ها از جمله داعش می‌جنگد.

تمام سلام نخست وزیر لبنان با اعلام عزای عمومی خواستار کنار گذاشتن اختلافاتی شده که کشور لبنان و شهر بیروت را به بن‌بست کشانده است. سلام با انتشار بیانیه‌ای گفته است: دعا می‌کنم که تراژدی برای بیداری سیاست مداران لبنانی کافی باشد و آنها اختلافاتشان را کنار بگذارند تا از کشور دفاع کنیم.

نزدیک به دو سال است که کشور لبنان رییس جمهور نداشته و جلسات پارلمان نیز به دلیل اختلاف گروه‌های سیاسی معمولا تشکیل نمی‌شود و این کشور با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می‌کند.

انتهای پیام

کد N1026848