سلطانی:صالحی تا قبل ازدفاع از برجام مورد تائیدمخالفان بود/مردم درانتخابات رفتار دلواپسان را می بینند

مجلس نهم

عضوفراکسیون رهروان ولایت می گوید: صالحی قبل از ورود مستقیم به مذاکرات هسته ای از نظر آقایان، صالح ترین فرد شناخته می شد و مورد تائید بود اما به محض اینکه وی وارد دفاع از برجام شد، دلواپسان180 درجه موضع خود را نسبت به وی تغییر دادند.

امیرعباس سلطانی،نماینده بروجن که چندی پیش مهمان کافه خبر بود در بخشی از گفتگوی خود با خبرآنلاین، در پاسخ به این سئوال که درجلسات تصویب برجام در پارلمان، مدیریت رئیس مجلس را چگونه دیدید؟ گفت: مدیریتی فوق العادهو بسیار عالی و مناسب چراکه معتقدم که به غیر از آقای لاریجانی کسی نمی توانست این بحث را جمع کند.

صبوری لاریجانی برجام را در مجلس به سرانجام رساند

وی افزود: صبوری ،مدیریت و هوشمندی رئیس مجلس و اعتمادی که اکثریت نمایندگان به شخص آقای لاریجانی داشته و او را فرد صادقی می دانستند باعث شد این مسئله به خوبی به سرانجام برسد،البته مخالفان در روزی که کلیات طرح تصویب شد به گونه ای حرکت می کردند که انگار تمام هدف‌شان این بود که نظم مجلس را طوری به هم بزنند که جلسه از شرایط عادی خارج شده و منجر به تعطیلی مجلس شود اما مدیریت این قضیه از سوی رئیس مجلس، منحصر به فرد بود.

اگر جلسه یکشنبه مدیریت نمی شد، به درگیری فیزیکی ختم می شد

نماینده مردم بروجن درخانه ملت خاطرنشان کرد: اتفاقات روزیکشنبه برجام ، طبیعتا اتفاقات خوبی نبود و درجایی که قلب دموکراسی و مرکز قانون گذاری است نباید اتفاقاتي رخ دهد که به تهدید بیانجامد. چرا که اگر جلسه مدیریت نشده بود به درگیری فیزیکی ختم مي‌شد.

وی بااشاره به اینکه رفتارهای تند از سوی نمایندگانی که داعیه دموکراسی دارند، بعید به نظر می رسید که نمونه آن برخورد بسیار بدی بود که با آقای صالحی انجام شد،تصریح کرد:فضای جلسه در آن روزبه گونه ای بود که تذکرها و اخطارهایی که مکررا عنوان می شد، نشان از نوعی هماهنگی داشت.به عبارتی، همه اتفاقات از قبل و به صورت حساب شده از سوی جریانی خاص برنامه ریزی شده بود که فضای جلسه را به سمت تنش ببرند.

وی ادامه داد: وقتی 30 نفر از یک جریان اخطار بدهند، تذکر داشته باشند و به نوعی رئیس مجلس را زیر سئوال ببرند، مشخص است که نظرشان این بود که این قضیه به خیر و خوشی تمام نشود.

سلطانی خاطرنشان کرد: اگر به گذشته نگاه کنیم می بینیم که آقای صالحی قبل از طرح برجام و ورود مستقیم به مذاکرات هسته ای از نظر همین آقایان، صالح ترین فرد شناخته می شد و مورد تائید بود. اما به محض اینکه وی وارد دفاع از برجام و توافق هسته ای شد، آقایان 180 درجه موضع خود را نسبت به وی تغییر دادند و به نوعی آقای صالحی را خود فروخته قلمداد کردند! در حالی که آقای صالحی انصافا مواضع بسیار منطقی رفته است و دلیل عصبانیتش در آن روز اطلاعات و اشراف خوبی بود که به برجام داشت و می دانست که این توافق به نفع کشور است.

صالحی با عیادت ازحسینیان بزرگی اش را به حد اعلاء رساند

وی افزود: در آن موقعیت بهترین تصمیم این بود که آقای صالحی از طرح دفاع می کرد، چون وی هیچ گاه جناحی نبوده است. به همین دلیل بود که در آن روز فشار زیادی را تحمل کرد. البته وی بزرگواری خود را با عیادت از آقای حسینیان به حد اعلاء رساند.

سلطانی تصریح کرد: متسفانه تیر از کمان رها شده بود و حرف آقای حسینیان به آقای صالحی که گفته بود« در اکتور اراک دفنت می کنیم رویت سیمان می ریزیم»، چه شوخی و چه جدی جایی برای گفتن در مجلس نداشت. این حرف آقای حسینیان بازتاب بسیاری در رسانه های داخلی و خارجی داشت، که همچنان نيز ادامه دارد و بالاخره آیندگان روی این رفتارها قضاوت می کنند و در آینده روی همین صحبت هاست که مردم درانتخابات تصمیم می گیرند.

27220

کد N1026791