/صداقت؛ اعتماد و اعتبار/

جابرانصاری: اظهارات آقای امیرعبداللهیان در ارتباط با رکن‌آبادی دقیق منعکس نشده بود

نمایشگاه مطبوعات 21

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در جریان بازدید از غرفه ایسنا در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا ایران در اجلاس وین 2 در ارتباط با بحران سوریه شرکت خواهد کرد یا نه؟ گفت: هنوز تصمیمی در این ارتباط گرفته نشده است.

حسین جابرانصاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا تاکید کرد که هنوز تصمیمی در مورد شرکت یا عدم شرکت در اجلاس وین 2 در ارتباط با بحران سوریه که روز شنبه برگزار خواهد شد گرفته نشده است.

بر اساس این گزارش، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقای وزیر خارجه که در حال حاضر در مسقط به سر می‌برد نیز اعلام کرد که تا ساعاتی دیگر ایران تصمیم خود را برای شرکت یا عدم شرکت در اجلاس وین 2 اعلام خواهد کرد.

روز گذشته برخی از رسانه‌های منطقه به نقل از حسین امیرعبداللهیان اعلام کرده بودند که غضنفر اصل رکن‌آبادی سفیر پیشین ایران در لبنان زنده است.

جابرانصاری در پاسخ به سئوال خبرنگار ایسنا که آِیا با توجه به آنچه که به نقل از امیرعبداللهیان در مورد وضعیت آقای رکن آبادی منتشر شده وزارت خارجه به اطلاعات جدیدی در مورد وضعیت وی دست یافته است، گفت: صحبت‌های آقای امیرعبداللهیان به صورت دقیق منعکس نشده بود. ایشان به مانند دفعات قبل گفته بودند که بر اساس شهادت و گفته برخی از شاهدان برادر عزیزمان آقای رکن‌آبادی زنده به آمبولانس منتقل شدند و این صحبت نیز بر اساس گزارش شاهدان بیان شده است.

وی با تاکید مجدد مبنی بر اینکه اظهارات آقای امیرعبداللهیان به صورت دقیق منتشر نشده است، ادامه داد: دستگاه وزارت خارجه همچنان پیگیر بحث فاجعه منا است و امیدواریم هر چه زودتر ابعاد این فاجعه و وضعیت مفقودان ما از جمله آقای رکن‌آبادی مشخص شود.

انتهای پیام

کد N1026764