واکنش محسن هاشمی به احتمال حضورش در شهرداری تهران

محسن هاشمی رفسنجانی,شهرداری تهران

محسن هاشمی، پسر آیت الله هاشمی رفسنجانی در غرفه خبرگزاری خبرآنلاین به معدود رسانه هایی که از حضور در نمایشگاه مطبوعات انصراف داده اند، خواست تا فرصت باقی است به این جشن برگردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روز 3شنبه محسن هاشمی، معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی و مدیرعامل سابق مترو، در تالار گفتگوی نمایشگاه مطبوعات به بیان دیدگاه های سیاسی خود پرداخت. از جمله اینکه درباره ماجرای هفت تیرکشی محافظان خاندان هاشمی به روی پسرشهید لاجوردی اعلام کرد این موضوع از اساس صحت ندارد و یک تصادف ترافیکی باعث این مسئله و بگومگو شده بود که با اقدام محافظان، مشکل حل شد ولی برخی قصد بزرگنمایی این سانحه عادی را دارند.

ولی وقتی او به غرفه خبرگزاری خبرآنلاین رسید، گفتگو بیشتر به حوزه شهری و مسایل فرهنگی و مطبوعاتی کشید. گپ و گفت کوتاه ما با او را می خوانید:
به نظر می رسد در این روزها میزان انتقاد از آقای قالیباف در بین حامیان او خیلی بالا رفته. برخی نیز از احتمال به پایان نرساندن دوره ۴ ساله او در شهرداری یاد می کنند، در صورتی که قالیباف از شهرداری تهران برود باز هم حاضرید به عنوان کاندیدای شهرداری به شورا بروید؟
کاندیدای شهرداری شدن که دست من نیست، شورای شهر است که درباره نامزد شدن اشخاص در شهرداری تصمیم می گیرد. در صورتی که این اتفاق که می گویید بیفتد باید دید صلاحدید شورای شهر چیست.

شما در نشست خبری گفتید در انتخابات مجلس حاضر می شوید، چرا دوباره احتمال رد صلاحیت را به خود می خرید؟
اگر صلاح این باشد که که آمدن من کمکی به پیشرفت کشور کند و جمع به این تصمیم برسد که بیایم، حتما کاندیدا می شوم.

در صورت اعلام موافقت جمعی که می گویید، برنامه تان چیست؟
برای گفتن برنامه هنوز خیلی زود است. بدون تصمیم جمع و اعلام اینکه می توانم کاندیدا شوم که نمی شود برنامه گفت!


نمایشگاه امسال را با توجه به عدم حضور تعدادی از رسانه ها چطور دیدید؟
نمایشگاه را فرصت خوبی برای اشاعه مطبوعات در بین مردم می دانم. این رسانه ها هم که نیامدند، نباید این کار را می کردند هر کسی یک زمانی حرف تحریم را می زد، به او می گفتند ضد انقلاب و حرکت او را ضد انقلابی فرض می کردند. الان این دوستان که مدعی هستند چسبندگی آنها به نظام بسیار بالاست، این حرکتهایشان در شان کسی که برای نظام احترام قائل است، نیست. از طرف من به آنها بگویید تا فرصت هست، به جشن مطبوعات برگردند که پشیمان می شوند.

 

 

 

17۲۳۱

کد N1026751