حمایت سفیر ایران در سازمان ملل از تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شریف

سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه طی سخنرانی در کمیته سیاسی این سازمان از طرف جنبش عدم تعهد اعمال ضد بشری رژیم اشغالگر قدس را محکوم کرد.

به گزارش خبرآنلاین غلامحسین دهقانی سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه طی سخنرانی در کمیته سیاسی این سازمان از طرف جنبش عدم تعهد در خصوص اعمال ناقض حقوق مردم فلسطین توسط اشغالگران، عدم همکاری رژیم اشغالگر قدس با کمیته تحقیق سازمان ملل متحد و نیز سیاست‌های آن رژیم در نقض حقوق بشر مردم فلسطین و سایر اعراب ساکن سرزمینهای اشغالی شامل ساکنین بلندیهای جولان سوریه را مورد انتقاد قرار داد و آنرا بشدت محکوم نمود.

دهقانی در بخشی از سخنان خود ضمن برشمردن جنایات متعدد رژیم صهیونیستی در فلسطین، گسترش ساخت و ساز در سرزمینهای اشغالی را به عنوان یکی از عوامل درگیری میان اشغالگران و فلسطینیان قلمداد و آنرا محکوم کرد. وی در خصوص نقض سیستماتیک حقوق بشر، ویرانی خانه‌های مردم، اجبار مردم مظلوم فلسطین به کوچ اجباری، دستگیری و بازداشت کودکان و زنان فلسطینی، وضعیت وخیم زندانیان دربند رژیم اشغالگر قدس به آن رژیم هشدار داد و از جامعه بین‌المللی خواست که نسبت به این دد منشی‌ها اقدام مقتضی به عمل آورند.

سفیر کشورمان در پایان سخنرانی خود تعهد همیشگی جنبش غیر متعهدها برای نیل به یک راه حل عادلانه و جامع جهت حل قضیه فلسطین را مورد تصریح قرار داد و از احقاق حقوق لاینفک مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت خود و داشتن یک دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شریف حمایت نمود.

4949

کد N1026498