"فیلیپو گراندی" کمیسیونر عالی امور پناهندگان سازمان ملل شد

سازمان ملل متحد

دبیرکل سازمان ملل فیلیپو گراندی، دیپلمات ایتالیایی را به عنوان کمیسیونر عالی جدید امور پناهندگان سازمان ملل منصوب کرد.

دبیرکل سازمان ملل فیلیپو گراندی، دیپلمات ایتالیایی را به عنوان کمیسیونر عالی جدید امور پناهندگان سازمان ملل منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فیلیپو گراندی جایگزین آنتونیو گوترز خواهد شد و فعالیت خود را به عنوان کمیسیونر عالی جدید امور پناهندگان سازمان ملل از اول ژانویه سال 2016 میلادی آغاز خواهد کرد. تا قبل از آن انتصاب وی باید از سوی مجمع عمومی سازمان ملل تایید شود.

سازمان ملل در بیانیه‌ای گفت: بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل به دنبال رایزنی با روسای کشورهای عضو گروه‌های منطقه‌ای تصمیم خودش را در خصوص انتصاب فیلیپو گراندی ایتالیایی به عنوان کمیسیونر عالی جدید امور پناهندگان سازمان ملل به مجمع عمومی اعلام کرد.

فیلیپو گراندی از سال 2010 تا 2014 میلادی به عنوان کمیسیونر کل آژانس امداد و نجات سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی در خاورمیانه و از سال 2005 تا 2010 میلادی به عنوان معاون کمیسیونر کل این آژانس خدمت کرده است.

انتصاب گراندی به عنوان کمیسیونر عالی امور پناهندگان سازمان ملل در حالی صورت می‌گیرد که یک بحران گسترده مهاجرت در اروپا به راه افتاده است. در جریان این بحران مهاجرت هزاران آواره از کشورهای جنگ زده در خاورمیانه و شمال آفریقا به سمت کشورهای اروپا هجوم آورده‌اند.

انتهای پیام

کد N1026372