رادیو آلمان فاش کرد:

دولت برلین از «لوران فابیوس» جاسوسی کرده است

سیاسی

مسئله تخلفات سرویس اطلاعات فدرال آلمان با افشای جاسوسی از وزیر امور خارجه فرانسه ابعاد پیچیده تری به خود گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس پرس، افشای خبر جاسوسی سرویس اطلاعات فدرال آلمان (بی ان دی) از دوستان اروپایی و آمریکایی دولت برلین ابعاد تازه ای به خود گرفته و انتظار می رود دور جدیدی از تنش های دیپلماتیک را رقم بزند.

به فاصله کمی پس از آنکه هفته نامه آلمانی «اشپیگل» فاش کرد که ابعاد جاسوسی بی ان دی از آنچه که پیشتر تصور می شد بسیار گسترده تر است و دامنه این اقدام را به وزیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله لهستان، اتریش، دانمارک و کرواسی کشاند؛ یکی دیگر از خبرگزاری های کشور آلمان به صراحت از «لوران فابیوس» وزیر امور خارجه فرانسه به عنوان یکی از اصلی ترین اهداف جاسوسی برنامه ریزی شده سرویس اطلاعات فدرال آلمان نام برد.

شبکه رادیویی «آر بی بی» آلمان بی آنکه اشاره ای به منبع اطلاعاتی خود کند، از «هانس جورج هابر» نیز به عنوان یکی دیگر از اهداف جاسوسی های بی ان دی نام برد. هابر که تبعه آلمان است طی سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ میلادی نماینده اتحادیه اروپا در گرجستان بوده و در حال حاضر یکی از مقامات عالی رتبه بروکسل (مقر اتحادیه اروپا) به شمار می رود.

مقامات از اظهار نظر رسمی در خصوص افشای این خبر خودداری کردند، با این حال قرار است کمیته پارلمانی ناظر بر فعالیت آژانس های اطلاعاتی امروز پنجشنبه درباره تشخیص صحت این مسئله تشکیل جلسه دهد.

کد N1026301