درخواست صندوق جهانی پول برای کمک بیشتر به مهاجران

سیاسی

رئیس صندوق جهانی پول خطاب به کشورهای ثروتمند اروپایی پذیرش تعداد بیشتری از مهاجران را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، کریستین لاگارد رئیس صندوق جهانی پول از کشورهای ثروتمند اروپایی خواست تعهد بیشتری نسبت به مهاجران نشان دهند.

وی گفت شاید پذیرش تعداد زیادی از مهاجران در کشورهای اروپایی در ظاهر مشکلاتی برای این کشورها به همراه داشته باشد ولی در بلندمدت موجب پیشرفت اقتصاد آنها خواهد شد.

وی افزود: می توان با مدیریت صحیح منابع انسانی در مورد مهاجران از آنها در جهت رشد اقتصادی کشور میزبان استفاده کرد. به گفته لاگارد در حال حاضر این افراد در ظاهر جمعیتی غیر فعال هستند ولی در آینده می توانند به انسانهایی فعال و پویا برای اقتصادهای اروپایی تبدیل شوند.

وی خطاب به کشورهای ثروتمند اروپایی پذیرش تعداد بیشتری از مهاجران را خواستار شد. بسیاری از کشورهای اروپایی در جریان بحران مهاجران دچار اختلافات شدیدی در سیاست خارجی شده اند به طوری که تعدادی از آنان زمزمه های جدایی از اتحادیه اروپا را سر داده اند.

علاوه بر کشورهای اروپایی برخی از کشورهای آمریکای لاتین مثل برزیل نیز تعدادی از مهاجران سوری را پذیرفته اند.

مائورو وییرا، وزیر امورخارجه برزیل که چهارشنبه در چهارمین کنفرانس همکاری های کشورهای خاورمیانه و آمریکای لاتین شرکت کرده بود گفت: تا به حال دو هزار نفر از پناهجویان سوریه وارد برزیل شده اند.

وی در این کنفرانس در شهر ریاض عربستان گفت قرار است ۶ هزار روادید برای پناهجویان سوری صادر شود.

کد N1026058