روحانی در گفتگو با شبکه های فرانسوی:

لغو تحریم ها به نفع همه است/ به خریدمان از ایرباس ادامه می دهیم

سیاسی

رئیس جمهوی اسلامی ایران در گفتگو با دو شبکه تلویزیونی فرانسوی با بیان این که لغو تحریم ها به نفع غرب و صلح جهانی است از استقبال ایران از سرمایه گذاران خارجی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران در گفتگوی تلویزیونی با خبرنگاران شبکه‌های فرانس۲ و یوروپ۱ فرانسه، برای خرید هواپیمای مسافربری از شرکت ایرباس ابراز تمایل کرد.

سایت اینترنتی «اکسپرس» فرانسه با نقل این خبر، سیاست خارجی دولت حسن روحانی و تلاش وی برای خارج کردن ایران از انزوا را «یورش دیپلماتیک» توصیف کرده است.

رئیس جمهوری ایران دوشنبه و سه شنبه آینده در راس یک هیات بلندپایه به فرانسه سفر خواهد کرد. وی در جریان مصاحبه با این دو شبکه فرانسوی، درباره چشم انداز روابط اقتصادی ایران با غرب گفت: مایل به استقبال گرم از تمام سرمایه گذاران خارجی در ایران هستیم. به این منظور باید شرایط مناسب تری برای تجارت بین المللی در ایران به وجود آوریم. 

روحانی همچنین لغو تحریم‌ها را به نفع ایران، اتحادیه اروپا و صلح و امنیت جهانی توصیف کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح‌های ناوگان هوایی ایران گفت: درباره سازندگان بزرگ هواپیما مانند ایرباس یا بویینگ و حتی دیگر شرکت ها، باید بدانید که این کمپانی‌های بزرگ در ایران حضور دارند اما ما به خریدهایمان به ویژه از ایرباس ادامه خواهیم داد.

کد N1025976