امیر عبداللهیان: در صورت سوء استفاده امریکایی از نشست وین، ایران در این نشست شرکت نمی‌کند

معاون امور عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران گفت: چنانچه آمریکایی ها بخواهند از نشست وین به سود خود سوء استفاده کنند، ایران در این نشست شرکت نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین امیرعبداللهیان در گفتگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی المیادین تاکید کرد: آمریکا عمداً تلاش می کند نشست ژنو دو را به شکست بکشاند.

وی افزود: ما با برگزاری هرگونه نشستی که با همه طرف ها هماهنگی صورت نگیرد موافقت نخواهیم کرد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: ما اطلاعاتی در اختیار داریم که نشان می دهد آمریکایی ها با هماهنگی برخی کشورها تلاش می کنند بدون آنکه موافقت همه کشورهای ذی ربط را کسب کنند ترتیباتی ارائه کنند، تصمیماتی که قرار است در نشست وین گرفته شود باید با مشارکت همه طرف های ذی ربط باشد.

معاون وزیر خارجه ایران تاکید کرد: دیدگاه های مشترکی با مسکو در خصوص مساله سوریه داریم.

به گزارش ایسنا، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه اظهار کرد : تهران گفتگو و مذاکره به موازات مبارزه جدی با تروریسم را اصل می داند و رفتارهای خارج از توافق وین را نخواهد پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از بیروت، «حسین امیر عبداللهیان» هدف از سفر خود به لبنان را دیدار با برخی مسئولان این کشور و اطلاع یافتن از نظرات آنان در خصوص مسائل مهم منطقه و به ویژه بحران سوریه اعلام کرد.

وی همچنین در خصوص نشست آینده وین گفت: تهران گفتگو و مذاکره به موازات مبارزه جدی با تروریسم را اصل می داند و رفتارهای خارج از توافق وین یک با محوریت سازمان ملل را بر نمی تابد.

معاون وزیر خارجه در جریان سفر خود به بیروت با نبیه بری رئیس پارلمان لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد و درباره مسائل منطقه و به ویژه سوریه با وی به رایزنی و تبادل نظر پرداخت.

وی همچنین با خانم سیگرید کاگ نماینده سازمان ملل در لبنان دیدار و با وی در خصوص مسائل لبنان و سوریه گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام

کد N1025967