ائتلاف تحت امر آمریکا در عراق هفته‌ای 10 میلیون دلار هزینه می‌کند

عراق

سخنگوی ائتلاف ضد داعش تحت امر آمریکا در عراق اعلام کرد که عملیات هوایی این ائتلاف اخیرا به بیرون راندن داعش از اراضی به مساحت 800 کیلومتر مربع انجامید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، استیو وارن، سخنگوی ائتلاف تحت امر آمریکا در عراق امروز (چهارشنبه) در کنفرانسی خبری عنوان داشت که این ائتلاف تلفات شدیدی را به داعش وارد کرده است و این ائتلاف به صورت هفتگی برای هدف قرار دادن افراد مسلح حدود 10 میلیون دلار هزینه می‌کند.

وی همچنین اظهارات اکرم الکعبی، دبیرکل جنبش نجباء و یکی از گروه‌های بسیج مردمی مبنی بر درست بودن اطلاعاتی درخصوص حمایت مالی عراق از 90 درصد عملیات این ائتلاف را تکذیب کرد و گفت که همکاری با طرف عراقی محدود به تدابیری جهت هماهنگی فعالیت نظامی در چارچوب مبارزه با تروریست‌ها می‌شود.

استیو وارن عنوان داشت که عملیات ائتلاف تاکنون به بیرون راندن داعش از اراضی به مساحت 800 کیلومتر مربع در شهرستان بیجی و همچنین پاکسازی تمامی خطوط جبهه داعش در مرز با مناطق کردنشین انجامید و این ائتلاف روزانه جان یک یا دو تن از رهبران میدانی داعش در عراق را می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N1025813