نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها؛

منتجب‌نیا: دولت با عدم شکایت، بزرگواری می‌کند/وارد مسائل ۸۸ نشوید

سیاسی

قائم مقام حزب اعتماد ملی، با اشاره به آنچه «تخریب دولت توسط رسانه‌های اصولگرا» عنوان می‌شود، گفت: دولت با شکایت نکردن از این رسانه ها، بزرگواری کرده و با کرامت برخورد می‌کند!

به گزارش خبرگزاری مهر، رسول منتجب‌نیا در بازدید از غرفه خبرگزاری مهر در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، در گفتگو با خبرنگار این رسانه درباره موضع خود نسبت به عدم حضور بسیاری از رسانه های اصولگرا در نمایشگاه امسال و وضعیت تعامل دولت با رسانه ها، مدعی شد: رسانه هایی که نمایشگاه را تحریم کرده اند، هیچ کدام از رسانه های موجه در جامعه نیستند و مردم به آنها به چشم یک رسانه مردمی نگاه نمی کنند.

وی ادامه داد: بعضی از آنها از اعتبارات عمومی استفاده می کنند، اما موضع گیری های آنها دائما برخلاف دولت بوده و جزء افراطی ترین جریان های سیاسی محسوب می شوند.

این فعال اصلاح طلب عنوان کرد: اگر اشتباه نکنم، همه رسانه هایی که از آنها اسم برده شد، (رسانه های تحریم کننده نمایشگاه) در جریان افراطیون می گنجند و افراطیون هم جزو تخریب‌گران دولت هستند. هدف آنها تخریب دولت بوده و به دنبال آن بوده اند تا با این حرکت خود ضربه ای به دولت وارد کنند و قهرمان شوند، اما موفق نمی شوند و می بینیم که نمایشگاه هم به خوبی برگزار شده است.

منتجب نیا در پاسخ به این سوال که آیا استفاده از یارانه پرداختی دولت به رسانه ها باید به معنی استفاده از اعتبارات دولتی و انتقاد نکردن رسانه ها از عملکرد دولت تلقی شود، عنوان کرد: منظور من یارانه نیست؛ برخی از این رسانه ها مانند «کیهان» دولتی هستند و کاملا از اموال عمومی استفاده می کنند.

وی مدعی شد: رسانه ای مانند کیهان کاملا علیه سیاستهای نظام حرکت می کند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی در عین حال گفت: انتقاد رسانه ها از دولت آزاد است، اما تخریب و توهین پذیرفتنی نیست. اگر شما هر روز کیهان را مشاهده کنید و یک حقوقدان آن را بررسی کند، می تواند از صفحه دوم آن چند دادخواست و شکایت دربیاورد.

منتجب نیا در پاسخ به این سوال که با وجود چنین مسئله ای چرا دولت تا به حال از این رسانه ها شکایت حقوقی نکرده است، اظهار داشت: دولت بزرگواری کرده و با کرامت برخورد می کند! مردم قضاوت می کنند، در گذشته نیز موارد فراوانی بوده است که بداخلاقی های رسانه ای می شده، اما مردم قضاوت خود را در پای صندوق های رای انجام داده و این بداخلاقی ها را محکوم کرده اند.

وارد سال ۸۸ نشوید! ۹۲ را ببینید

وی در پاسخ به این نکته که در سال ۸۸ نیز مردم در پای صندوق های رای قضاوت کردند، گفت: حالا وارد سال ۸۸ و مسائل مشتبه نشوید! مسائل مُبَین و سال ۹۲ را ببینید که تمام امکانات را بسیج کردند، اما رای نیاوردند و از میان ۶ کاندیدا، یک نفر یعنی آقای روحانی رای آورد و آقای روحانی نیز نامزد بلامعارض و منحصر به فرد اصلاح‌طلب ها بود و اصلاح‌طلبان پیروز شدند.

کد N1025784