آمادگی سازمان ثبت اسناد و املاک در اجرای حسابداری با رویکرد تعهدی

سیاسی

در اولین همایش «پیاده سازی نظام حسابداری بخش عمومی با رویکرد تعهدی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور» بر پیشتازی این سازمان حاکمیتی در اجرای حسابداری با رویکرد تعهدی تاکید شد.

در اولین همایش «پیاده سازی نظام حسابداری بخش عمومی با رویکرد تعهدی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور» بر پیشتازی این سازمان حاکمیتی در اجرای حسابداری با رویکرد تعهدی تاکید شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تویسرکانی معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این همایش گفت: عمده برنامه ریزی های سازمان ثبت در چند سال اخیر بر اساس همین رویکرد بوده و با توجه به قیمت تمام شده تمامی خدمات ارائه شده و نگاه نتیجه گرایانه موفق شدیم علیرغم کم لطفی های فراوان در بخش بودجه ای، میلیون‌ها مراجعه حضوری متقاضیان و مکاتبات کاغذی را حذف و حجم بسیاری از هزینه های پنهان را کاهش دهیم.

وی افزود: بحث حسابداری تعهدی سابقه زیادی در دنیا دارد و طبیعتا دستگاه هایی که بوروکراسی حجیم و کارآمدی کمتری دارند موانع و سدهای محکمی در این زمینه هستند و نخواهند گذاشت که این رویکرد در کشور موفق شود.

تویسرکانی اظهار کرد: امروز با تغییر فرایندها و اقدامات موثر در حوزه های مختلف این سازمان، زمینه ارتکاب جعل و تخلفات در حوزه های مختلف اسناد و املاک کاهش پیدا کرده و راه ارتکاب جرائم مرتبط بسته شده و اینها نتیجه نگاه نتیجه گراست که با نیت خیر و قصد قربت انجام گرفته و انتظار تشویق و تقدیری هم نداریم.

معاون رییس قوه قضائیه با انتقاد از وضعیت بهره‌وری در کشور افزود: بدون تردید برای دستیابی به اهداف چشم انداز و سیاست‌های کلان، حتما به بازخوانی در فرآیند اقدامات و اصلاح عملکرد و شناسایی آسیب های فراوان موجود نیاز است و در غیر این صورت بسیاری از برنامه‌ها و سیاست‌ها تنها یک نوشته بر روی کاغذ باقی می‌مانند.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: مدیران باید بدانند هزینه مدیریت و تصمیم گیری‌های آنها چقدر است و مردم و منابع عمومی کشور چقدر متحمل هزینه می‌شوند و این مساله باید به خوبی فرهنگ‌سازی شود.

وی گفت: متاسفانه امروز در بخشی از مدیریت ها گرفتار مسائل روزمره و سطحی و وضعیتی انفعالی هستیم و باید بدانیم تا این مسائل حل نشود اتفاقی برای افزایش بهره‌وری و موفقیت در سیاست های اقتصاد مقاومتی نخواهد افتاد.

تویسرکانی با اشاره عملکرد سازمان ثبت اسناد و املاک به عنوان دستگاهی پیشتاز در ارائه خدمات الکترونیکی ثبتی در سال های اخیر اظهار کرد: این سازمان در زمینه اجرای حسابداری تعهدی نیز پیشگام شده و امیدواریم اینطور نشود که حساب کشی ها از این سازمان افزایش یابد و سازمان‌های مصرف کننده‌ای با دستی باز در هزینه و بهره‌وری پایین مصون باشند.

انتهای پیام

کد N1025750