جلسه تهیه شیوه‌نامه کدگذاری عناصر و واحدهای تقسیمات کشوری برگزار شد

وزارت كشور

اولین جلسه تهیه شیوه‌نامه مربوط به سیستم کدگذاری عناصر و واحدهای تقسیمات کشوری به میزبانی دفتر تقسیمات وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اولین جلسه تهیه شیوه نامه مربوط به سیستم کدگذاری عناصر و واحدهای تقسیمات کشوری با حضور نمایندگان شرکت پست، ثبت احوال، مرکز آمار ایران و وزارت بهداشت در دفتر تقسیمات کشوری تشکیل شد.

در این جلسه نمایندگان شرکت پست، مرکز آمار ایران، سازمان ثبت احوال و وزارت بهداشت به شرح کلی از چگونگی و وضعیت سیستم کدگذاری سازمان متبوعه خود پرداختند. سپس مقرر شد در جلسات آتی نماینده سازمان ثبت احوال، شرح کاملتری از سیستم کدینگ آن اداره در اختیار اعضا قرار داده و جلسه کاملی به معرفی سیستم کدینگ G-NAF که در برخی از سازمانهای ایران تحت بررسی و اجرا است، اختصاص یابد.

همچنین مقرر شد از نمایندگان شرکت برق، گاز و مخابرات برای شرکت در جلسه آتی دعوت شود.

بنابراین گزارش این جلسات با محورهای رسیدن به وحدت رویه و جلوگیری از موازی کاری و تعیین سیستم کدگذاری واحد، برای کلیه عناصر و سطوح تقسیمات کشوری، آشنایی با سیستم کدگذاری سایر دستگاهها و استفاده از تجربیات آنها، شناسائی اشکالات موجود در سیستم های کدینگ کشور برگزار شد.

انتهای پیام

کد N1025160