درخواست نتانیاهو از یهودیان آمریکا برای اتحاد پس از اختلاف بر سر توافق هسته‌ای

نتانياهو,توافق جامع هسته‌اي

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از یهودیان آمریکا خواست تا اختلافات بر سر توافق هسته‌ای را کنار بگذارند و در حمایت از اسراییل متحد شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که به واشنگتن سفر کرده است، روز سه‌شنبه از یهودیان آمریکای شمالی خواست تا بعد از یک سال اختلافات عمیق در درون جامعه یهودیان بر سر مخالفت شدید او با توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 که مورد حمایت آمریکا است، در پشت اسرائیل متحد شوند.

نتانیاهو یک روز پس از برداشتن گام‌هایی برای بهبود مناسبات با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در مجمع فدراسیون‌های یهودی آمریکای شمالی گفت: سال گذشته از جهت دیپلماتیک و بیان تند احساسات سال خاصی بود اما اکنون تصمیم گرفته شده است تا دو طرف در کنار هم باشند.

به گزارش رویترز، نتانیاهو از مخالفان سرسخت توافق هسته‌ای بود اما اکنون با عملیاتی شدن این توافق و به نتیجه نرسیدن تلاش‌هایش برای جلوگیری از اجرای توافق هسته‌ای می‌گوید، اکنون زمان آن است که بر اجرای توافق تمرکز کنیم و بر پایبندی ایران به تعهداتش نظارت داشته باشیم.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی افزود: اهمیتی ندارد که چه اختلاف نظرهایی در درون جامعه یهودیان وجود داشته است حفظ وحدت مردم ما بالاترین اهمیت را دارد. اکنون ما بیش از همیشه باید با هم برای وحدت مردم یهود و تضمین امنیت دولت یهود تلاش کنیم.

نتانیاهو و اوباما سوابقی از رویارویی‌های سرد در کاخ سفید با یکدیگر به ویژه در دوره تلاش اوباما برای حصول به یک توافق هسته‌ای با ایران را دارند. هدف از ملاقات روز دوشنبه آن‌ها حرکت رو به جلو و پشت سرگذاشتن این مناقشات بود.

تقویت روابط میان آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌تواند به هموار شدن راه برای بسته کمک‌های نظامی جدید 10 ساله واشنگتن به تل‌آویو کمک کند.

انتهای پیام

کد N1025095