در اقدامی برای حل اختلافات داخلی؛

حماس منزل عرفات در غزه را به فتح تحویل داد/هنیه: پرونده ترور عرفات، مساله ملی است

ياسر عرفات

جنبش مقاومت اسلامی "حماس" روز سه‌شنبه منزل "یاسر عرفات" رئیس سابق تشکیلات خودگردان فلسطین را به موسسه عرفات تحویل داد و "سهی" همسر عرفات طی تماس تلفنی با اسماعیل هنیه از نگهداری مطلوب این منزل طی سال‌های گذشته قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی ایلاف، "سهی عرفات" طی تماس تلفنی با اسماعیل هنیه خاطرنشان کرد: شما در محافظت از منزل همسرم طی سال‌های گذشته وفادار بودید.

هنیه نیز در این تماس تلفنی تاکید کرد که پرونده ترور عرفات یک مساله ملی است و همچنان باز است.

وی افزود: حماس به خاطر شخصیت نمادین عرفات در طول این سال‌ها به دقت از منزل وی در غزه محافظت کرده است.

سامی ابو زهری، سخنگوی جنبش حماس نیز تصریح کرد که این جنبش امیدوار است که این اقدام نشانگر حسن نیت حماس در سالروز درگذشت وی با اقدامات مناسب پاسخ داده شود تا زمینه افزایش تلاش‌ها برای تحقق وحدت ملی فراهم شود و این چیزی است که ملت فلسطین در این برهه سخت شدیدا به آن نیاز دارد.

ابو زهری خاطرنشان کرد که حماس قبلا نیز آمادگی خود برای تحویل منزل عرفات به موسسه عرفات را اعلام کرده بود و پس از اینکه همسر رئیس سابق تشکیلات خودگردان چند روز قبل موافقت خود با این مساله را اعلام کرد، این جنبش اقدامات لازم در این زمینه را اتخاذ کرد.

زکریا الاغا، عضو کمیته مرکزی فتح گفت: ما منزل یاسر عرفات را از حماس تحویل گرفتیم امیدواریم که این گامی در راستای پایان اختلافات داخلی باشد چون عرفات نماد وحدت ملی بود.

الاغا افزود: به برادرانمان در حماس می‌گوییم که دست ما به سوی شما دراز است و به این فکر می‌کنیم که اختلافات پایان یابد و ما همگی باید در این زمینه گام‌های عملی را برداریم.

انتهای پیام

کد N1025089