مقتدی صدر از شیعیان الجزایر خواست در انزوا نباشند

مقتدي صدر

رهبر جریان صدر عراق با تاکید بر اینکه آمریکا نمی‌تواند تصویری واقعی از مظلومان جهان ارائه کند،‌ شیعیان الجزایر را به عدم انزوا به دلیل ترس از گروه‌های تکفیری و ضاله دعوت کرد و از آنان خواست با میانه‌روها و دیگر اقلیت‌ها متحد شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری المسلة عراق، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در دیدار با جمعی از طلاب حوزه علمیه الجزایر، در پاسخ به سوال آنان درباره گزارشی که به تازگی آمریکا با موضوع "آزادی‌های مذهبی در جهان" منتشر کرده، گفت: ما شیعیان از استکبار جهانی که در آمریکا و پیروان آن مجسم می‌شود انتظار آن را نداریم که تصویری واقعی از مظلومان الجزائر و دیگر کشورها ارائه کنند بلکه مساله مهم در این زمینه آن است که آمریکا برای تمامی ادیان و مذاهب حق آزادی عقیده و انجام مناسک دینی و نیز آزادی سیاسی و اجتماعی قائل شود.

الصدر در ادامه از اقلیت‌های دینی مظلوم الجزایر از جمله پیروان مذهب امامی در این کشور خواست از انزوا دست کشیده و از گروه ضاله و تکفیری ترسی نداشته باشند و برای اتحاد با میانه‌روها و دیگر اقلیت‌ها تلاش کنند.

بیشتر ساکنان الجزایر مسلمان بوده و از پیروان مذاهب مختلف اسلامی از جمله اهل تسنن، شیعه و اباضیه هستند. البته در این کشور ادیان مسیحیت، یهودیت و بودایی نیز پیروانی دارند.

انتهای پیام

کد N1024987