سوری‌ها آزادی فرودگاه کویرس را جشن گرفتند

ایسنا نوشت: در پی شکستن محاصره فرودگاه نظامی کویرس توسط ارتش سوریه بشار اسد در تماس تلفنی با فرماندهی این فرودگاه پایداری، قهرمانی و شجاعت نیروهای سوری را در آزادسازی این فرودگاه ستود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سیریا نیوز، بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در تماس تلفنی با منذر زمام، فرمانده فرودگاه نظامی کویرس و سهیل الحسن، فرمانده نیروهایی که محاصره این فرودگاه را شکستند، گفت: شما جنگیدید، پایداری کردید، بهترین الگوی پایداری، قهرمانی و شجاعت هستید و صفحه درخشانی در تاریخ قهرمانی‌های ارتش سوریه رقم زده‌اید.

اسد افزود: پایداری شما در طول این سال‌ها بهترین دلیل برای اعتمادتان به ارتش سوریه، سربازان قهرمان آن و دوستانتان است. همواره یقین داشتید که پیروز شده و دیر یا زود محاصره را از شما برخواهند داشت.

اسد در تماس تلفنی خود به سهیل الحسن گفت: قدرت و شجاعت شما و فداکاری‌های قهرمانانی که در کنار شما بودند بهترین دلیل برای این مساله است که ارتش سوریه همواره به دفاع از تمامی خاک وطن می‌پردازد و الگویی برای فداکاری است.

وی به سربازانی که حدود دو سال در فرودگاه کویرس محاصره بوده و تمامی سربازان ارتش درود فرستاد و گفت: سلامتی شما همواره در راس اولویت‌های ما است.

ارتش سوریه روز سه‌شنبه محاصره فرودگاه کویرس را شکست. این فرودگاه از حدود دو سال پیش به دست داعش محاصره شده بود.

فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه نیز در بیانیه‌ای تاکید کرد: شکستن محاصره فرودگاه کویرس در حومه حلب مساله مهمی برای گسترش سیطره بر این منطقه است و دستاورد منحصربه فردی به حساب می‌آید. این اقدام پس از عملیات‌های متعدد ارتش با همکاری نیروهای دفاع مردمی صورت گرفت.

احمد بدرالدین حسون، مفتی سوریه نیز پیروزی ارتش در فرودگاه کویرس را پیامی از سوی قهرمانان سوری به تمامی تروریست‌ها و جهان دانست مبنی بر اینکه سوریه همواره قدرتمند، یکپارچه و پایدار است.

وی خطاب به تروریست‌ها گفت: بعد از این اتفاق باید به کشور خود بازگردید. آنجا که شما را فریب دادند و شما را برای کشتن مردمی به سوریه فرستادند که هرگز در طول تاریخ به هیچ کسی تجاوز نکرده‌اند.

حسون تاکید کرد: من به کسانی که تروریست‌ها را از ترکیه، عربستان و قطر به سوریه می‌فرستند می‌گویم کسانی که تروریسم را به وجود می‌آورند نتایج تلخ آن را خواهند دید و سوریه همواره پایدار و متمدن باقی خواهد ماند.

در همین راستا ساکنان استان حلب در راهپیمایی‌های گسترده مردمی پیروزی ارتش سوریه را جشن گرفتند.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی‌ها همبستگی خود را با ارتش سوریه اعلام و تاکید کردند که به توانایی ارتش برای از بین بردن تروریست‌ها ایمان دارند.

5252

کد N1024803