در دیدار با قائم مقام وزیرخارجه قزاقستان مطرح شد؛

تأکید ظریف بر اجرای توافقات قبلی روسای جمهور ایران و قزاقستان

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد: لازم است بخش‌های ذیربط در ایران و قزاقستان در زمینه اجرایی شدن توافقات دو رئیس جمهور گام‌های مناسب را بردارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، «رپیل زوش بایف» قائم مقام وزارت امور خارجه قزاقستان امروز بعدازظهر با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار، با اشاره به مناسبات گسترده بین جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان خاطرنشان کرد: قزاقستان یک همسایه مهم برای جمهوری اسلامی ایران است و برای مردم و دولت قزاقستان احترام ویژه‌ای قائل هستیم؛ روسای جمهور دو کشور تاکنون در چند نوبت با یکدیگر ملاقات داشته اند و زمینه برای توسعه بیشتر روابط هموار است.

وی افزود: لازم است بخش‌های ذیربط در دو کشور در زمینه اجرایی شدن توافقات دو رئیس جمهور گام‌های مناسب را بردارند.

ظریف همچنین با اشاره به فرصت های مشترک دو کشور در دریای خزر و عرصه‌های اقتصادی و سیاسی بر اهمیت توسعه مناسبات دو کشور در تمام زمینه ها و بویژه مبارزه با افراط‌گرایی و تروریست تاکید کرد.

دعوت از ایران برای حضور در نمایشگاه اکسپوی ۲۰۱۷ قزاقستان

در این دیدار، رپیل زوش بایف قائم مقام وزارت امورخارجه قزاقستان در این دیدار ضمن ابلاغ سلام گرم وزیر امورخارجه کشورش گفت: روسای جمهور دو کشور تاکنون در چند نوبت با یکدیگر ملاقات کرده اند و این بیانگر آن است که روابط دو کشور در تمام زمینه ها رو به افزایش است.

وی افزود: روابط وزارتخانه‌های امور خارجه دو کشور نیز نزدیک است و ما بر این باور هستیم که لازم است در خصوص مسائل دریای خزر با یکدیگر به طور دائمی رایزنی داشته باشیم و امیدوارم که اجلاس سران آتی دریای خزر نتایج مثمر ثمر در بر داشته باشد.

قائم مقام وزارت امورخارجه قزاقستان، همچنین با اشاره به اهمیت مبارزه با تروریست گفت: جمهوری اسلامی ایران تجربه بسیار زیادی در این زمینه دارد و ما آمادگی داریم که در این خصوص همکاری تنگاتنگی داشته باشیم.

رپیل زوش بایف هدف از سفر خود به تهران را دعوت از جمهوری اسلامی ایران جهت شرکت در نمایشگاه اکسپوی ۲۰۱۷ در قزاقستان اعلام کرد و از ظریف برای تاکید بر حضور فعال کشورمان در این نمایشگاه تشکر کرد.

کد N1024444