امیری در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

تحویل نمونه تکمیلی دستگاه‌های الکترونیکی انتخابات به شورای نگهبان

سیاسی

سخنگوی وزارت کشور گفت: وزارت کشور معایب دستگاه‌های الکترونیکی انتخابات را برطرف کرده و نمونه تکمیل شده آن را به شورای نگهبان تحویل داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی امیری در حاشیه مراسم ترحیم پدر حاج صادق آهنگران که عصر امروز در مسجد ولی‌عصر (عج) تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات بر اساس جدول زمان‌بندی شده خود پیش خواهد رفت و ما در حال آموزش دادن مجریان انتخابات هستیم.

وی افزود: مجریان انتخابات در ۱۱ استان آموزش‌های توجیهی را می‌بینند که ما در چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته جلسات توجیهی را برگزار می‌کنیم. استانهای کرمان و هرمزگان فردا و پس‌فردا جلسه توجیهی خواهند داشت که افراد شرکت کننده در این جلسه ۲۱۹ نفر هستند.

سخنگوی وزارت کشور، در خصوص انتخابات الکترونیکی گفت: انتخابات الکترونیکی در بخشی از کشور برگزار می‌شود. وزارت کشور جلساتی را با شورای محترم نگهبان برگزار کرده است. دستگاه‌های الکترونیکی در انتخابات دوره گذشته مجلس نیز استفاده شده است و ما همان دستگاه‌ها را ارتقا داده‌ایم و نمونه کامل شده آن را در اختیار شورای نگهبان قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه از نظر شورای نگهبان این دستگاه‌ها معایبی داشته است، گفت: وزارت کشور این معایب را برطرف کرده و نمونه تکمیل شده آن را به شورای نگهبان تحویل داده است.

امیری تصریح کرد: با همکاری مجری و ناظر انتخابات یعنی وزارت کشور و شورای نگهبان، از روند کار رضایت کامل داریم.

سخنگوی وزارت کشور در خصوص اتفاقات اخیر تبریز هم اظهار داشت: این موضوع در شورای تامین استان و شورای عالی امنیت ملی کشور بررسی و تذکراتی به دستگاه‌های اجرایی داده شد. مشکل خاصی نیست و موضوع به خوبی و خوشی تمام شده است.

کد N1024357