/صداقت؛ اعتماد و اعتبار/

آصفری: تقویت روابط ایران و اروپا، آمریکا را متضرر می‌کند

اتحادیه اروپا,نمایشگاه مطبوعات 21

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به آمادگی ایران و اروپا برای گسترش روابط اقتصادی در دوران پسابرجام در عین حال گفت که با تقویت روابط ایران و اروپا منافع آمریکا به خطر می‌افتد.

محمدحسن آصفری با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران با اروپا از دیرباز روابط خوبی بوده اگرچه آمریکایی‌ها سعی می‌کنند اتحادیه اروپا را در اختلافشان با ایران شریک کنند تا روابط ایران و اروپا کمرنگ شود و آنها از این سردی روابط، منافعی به دست بیاورند.

وی با بیان اینکه منافع آمریکایی‌ها از روابط ایران و اروپا به خطر می‌افتد، خاطرنشان کرد: هر اندازه که در زمان تحریم‌ها آمریکایی‌ها نفع بردند اروپایی‌ها از این تحریم متضرر شدند. این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران علاقمند به گسترش روابط با اروپاست.

نماینده مردم اراک در مجلس با بیان این که اقدامات برخی کشورهای اروپایی باعث نارضایتی و گلایه‌مندی ایران شده، خاطرنشان کرد: ما علاقمند به گسترش روابط با اروپا در همه زمینه‌ها هستیم به شرط اینکه آنها در امور داخلی ایران مداخله نکنند. ما در گذشته از جمله در فتنه 88 تجربه تلخی از دخالت کشورهای اروپایی در امور ایران داریم و امیدواریم برخی کشورهایی که در گذشته چنین رویه‌ای داشتند، رفتارشان را اصلاح کنند و در جهت توسعه روابط ایران با اروپا تلاش کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان اظهار کرد: منابع نرم‌افزاری خوبی که در ایران وجود دارد در کنار منابع سخت‌افزاری و تکنولوژی اروپا می‌تواند آینده خوبی را برای ایران و قاره اروپا رقم بزند که این روابط به نفع دو طرف است به شرط اینکه اروپایی‌ها نسبت به پوست خربزه‌ای که آمریکا زیر پایشان می‌گذارد هوشیار باشند.

انتهای پیام

کد N1024076