قائم مقام ستاد اقامه نماز:

نماز بهترین راه حفظ انسان در برابر وسوسه‌های شیطانی است

نماز,ستاد اقامه نماز

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: طبق تعالیم دینی بهترین راهی که در برابر وسوسه شیطان می‌تواند انسان را از فحشا و منکر باز دارد، نماز است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: طبق تعالیم دینی بهترین راهی که در برابر وسوسه شیطان می‌تواند انسان را از فحشا و منکر باز دارد، نماز است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری داشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان محمود مظفر در اولین همایش "نقش نماز در پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی اظهار کرد: دو قوه غضبیه و شهویه دو ملاک بارز فحشا و منکر هستند و اگر اقامه نماز در جامعه به خوبی شکل بگیرد تا حد زیادی می‌توان این دو قوه را کنترل کرد.

وی افزود: برای تحقق اقامه نماز باید این مسئله تحت هر شرایطی صورت گیرد و به ویژه توجه داشت به بهانه مشغله این امر الهی به تاخیر نیفتد.

مظفر با بیان این‌که «توجه به احیاء نماز صبح برای تحقق اقامه نماز نیز باید مورد توجه باشد» تصریح کرد: نماز با دو اثر بازدارندگی و زایندگی خود می‌تواند به خوبی پلیدی را از سطح جامعه بزداید که یکی دیگر از شروط آن، دعوت دیگران به اقامه نماز است.

همچنین نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان در این همایش گفت: از هر فرصتی برای بیان فلسفه نماز به جوانان استفاده شود.‌

آیت‌الله علی خاتمی اظهار کرد: اقامه نماز از جمله عباداتی است که در همه ادیان وجود دارد و نشانه‌ای از دین‌داری بیان شده است و هیچ عبادتی به اندازه نماز نمی‌تواند زمینه ارتباط بین مخلوق و خالق را ایجاد کند.

وی با اشاره به این‌که «هیچ عملی به اندازه نماز نمی‌تواند از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کند» افزود:‌ انسان نمازگزار هیچ گاه از ادای این فریضه و ارتباط با خالق سیر نمی‌شود و هر بار با شوق وارد این رابطه می‌شود، زیرا به لحاظ فطرت پاک، گناه و پلیدی و زشتی برای انسان ناخوشایند بوده و نماز به خوبی این پلیدی را می‌زداید.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان خاطرنشان کرد:‌ زیبایی‌های نماز و فلسفه این فریضه دینی باید در جلسات مختلف و بهانه‌های گوناگون به جوانان بیان شود تا بتوان نشاط واقعی حاصل از این فریضه را در جامعه شاهد بود.

انتهای پیام

کد N1024061