بررسی طرح نظارت بر برجام هفته آینده در کمیسیون امنیت‌ملی

برجام,تصویب برجام در مجلس,نامه رهبری به رییس‌جمهور درباره برجام

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این کمیسیون یکشنبه هفته آینده در چارچوب جلسات هفتگی خود طرح نظارت بر نحوه اجرای برنامه جامع اقدام مشترک یا همان برجام که توسط برخی از اعضا و هیأت رئیسه تهیه شده است را بررسی خواهد کرد.

عباسعلی منصوری‌آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) خاطرنشان کرد: بر اساس قانون و مصوبه مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی مجلس وظیفه نظارت بر انجام مذاکرات و اجرای سند برجام را دارد و این وظیفه ذاتی کمیسیون در قالب جلساتی با وزراء و مسئولین سازمان انرژی اتمی پیگیری می‌شود.

وی افزود:‌هر سه تا شش ماه گزارشی از نحوه اجرای سند برجام توسط کمیسیون امنیت ملی تدوین و به مسئولین مرتبط ارائه می‌شود و در صورت مغایرت عملکرد مسئولین با سند برجام و نامه رهبری مسئولین مرتبط پاسخگوی آن خواهند بود و در صورت لزوم نیز در جلسات علنی مجلس گزارشات قرائت خواهد شد..

عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام در پایان ابراز امیدواری کرد که ‌هیچ گونه تخلفی از سند برجام در اجرا به وجود نیاید و گفت: کمیسیون امنیت ملی مجلس با دقت در حسن انجام برجام نظارت خواهد کرد و یکشنبه آینده سازوکار مشخصی برای آن بررسی و احتمالا تصویب خواهد شد.

انتهای پیام

کد N1023983