۰

افزایش مبادلات تجاری پاکستان و بلاروس تا سقف ۶۰ میلیون دلار

  • ۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نخست وزیر پاکستان و همتای بلاروس وی « آندره کوبیا کوف» در اسلام آباد دیدار و در باره موضوعاتی چون تجارت، دفاع و فرهنگ گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «سما تی وی»، «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان و همتای بلاروسی او در کاخ نخست وزیری در اسلام آباد با هم دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار «آندره کوبیا کوف» افزایش همکاریهای دو جانبه را در بخشهای اقتصادی و تجاری از طریق نقشه راه جامع مناسب دانست.

هر دو کشور در مورد همکاری در زمینه های آموزشی، بهداشت، علوم و تکنولوژی به تفاهم رسیدند. در این دیدار نواز شریف به سفر ماه اوت خود به بلاروس اشاره کرد و آنرا بسیار مهم توصیف کرد. او در ادامه افزود: سفر هیئت های بلندپایه دو جانبه می تواند به تعمیق و گسترش روابط دو کشور کمک کند و با همکاریهای دو جانبه می توانیم سطح تبادلات تجاری- اقتصادی دو کشور را تا سقف ۶۰ میلیون دلار افزایش دهیم.

نواز شریف در ادامه تصریح کرد: کمیسیون مشترک اقتصادی بین پاکستان و بلاروس نتایج رضایت بخشی داشته و برگزاری دومین اجلاس شورای کسب و کار دو کشور در زمینه تجارت و سرمایه گذاری امیدوار کننده خواهد بود. نواز شریف بر افزایش همکاریهای اقتصادی در بخشهای نساجی، کشاورزی، اداوات کشاورزی، ماشین آلات سنگین، داروسازی، محصولات لبنی تاکید کرد و روابط پارلمانی را در جهت توسعه روابط دوجانبه خواستار شد.

نواز شریف از تشکیل کار گروه پارلمانی پاکستان و بلاروس استقبال کرد و گفت: رئیس کمیته روابط تجاری پارلمان ملی پاکستان هر چه زودتر با هیئتی به بلاروس سفر خواهد کرد.

هر دو کشور همکاری در بخشهای مبارزه با مواد مخدر و تروریسم را مورد بررسی قرار دادند و بر گسترش روابط آموزشی، فرهنگی تاکید کردند. در این دیدار سندهای همکاری دوجانبه به امضای طرفین رسید.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.