عضویت 600 مؤسسه قرآنی کشور در اتحادیه تشکل‌های قرآنی

قرآن کريم

مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور با اشاره به وجود هزار مؤسسه قرآنی در کشور گفت: از این تعداد تاکنون 600مؤسسه عضو اتحادیه شده‌اند.

مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور با اشاره به وجود هزار مؤسسه قرآنی در کشور گفت: از این تعداد تاکنون 600مؤسسه عضو اتحادیه شده‌اند.

حسن محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، اظهار کرد: دوگانگی استانداردها و تشتت در سیاست‌های کلان حوزه قرآنی یکی از عمده‌ترین مشکلات این بخش است.

وی با اشاره به این‌که «این مشکل در حوزه مردمی سرایت کرده است» افزود: با توجه به اینکه تمام اصناف در کشور فقط یک اتحادیه دارند، این دوگانگی در حوزه قرآنی منجر به تشکیل دو اتحادیه برای فعالیت‌های قرآنی شده است.

مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور بیان کرد: بزرگ‌ترین متضرر این تشتت در سیاست‌گذاری و چندگانگی متولیان، مؤسسات مردمی هستند که بدون چشم داشت و بی‌وقفه فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که «مؤسسات قرآنی سال‌ها بدون هیچ چشم داشتی فعالیت‌های مختلفی در حوزه توسعه امور قرآنی را به انجام رسانده‌اند» عنوان کرد: در این راستا ارائه خدمات به این قشر در اولویت فعالیت‌های اتحادیه قرار گرفته است.

محمدی به طرح ادغام اتحادیه تشکل‌های قرآنی و مؤسسات مردم نهاد اشاره و اعلام کرد: ادغام و همبستگی این دو اتحادیه به نفع فضای قرآنی خواهد بود و اتحاد و همبستگی مؤسسات را بیشتر خواهد کرد.

وی با اشاره به این‌که «این طرح مراحل قانونی خود را طی کرده است» افزود: آیین‌نامه و اساسنامه مشترک ادغام این دو اتحادیه قرآنی انجام شده است که امیدواریم فرایند اجرایی آن مورد تأیید قرار گیرد.

مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور با ابراز تأسف از عدم اعتماد و اطمینان مسئولان به بخش مردمی فعالیت‌های قرآنی عنوان کرد: امیدواریم هر چه زودتر مؤسسات قرآنی با استفاده از ظرفیت خود بتوانند فعالیت‌های خود را به نحو مطلوب عرضه کنند تا امور قرآنی به آن‌ها واگذار شود.

وی عنوان کرد: برای بالا رفتن راندمان این حوزه باید یک خود اصلاحی مستمر در برنامه‌های مختلف قرآنی به وجود آید.

محمدی با اشاره به وجود هزار مؤسسه قرآنی در کشور اظهار کرد: از این تعداد تاکنون 600 مؤسسه عضو اتحادیه شده‌اند.

وی با اشاره به اهمیت عضویت در اتحادیه افزود: مؤسسات قرآنی با عضویت در این اتحادیه از خدمات و حمایت‌های ارزشمندی برخوردار می‌شوند که می‌تواند موجب توسعه هر چه بیشتر فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور شود.

مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور با اشاره به نحوه اطلاع‌رسانی مؤسسات قرآنی برای عضویت در این اتحادیه، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی سامانه پیامکی و یک خبرگزاری مختص اتحادیه، چاپ و توزیع نشریه و ارسال به مؤسسات قرآنی کشور، چاپ ماهنامه و انتشار اخبار در رسانه‌های جمعی از جمله فعالیت‌های اطلاع‌رسانی این اتحادیه به منظور آگاه‌سازی مؤسسات از برنامه‌های اتحادیه تشکل‌های قرآنی بوده است.

انتهای پیام

کد N1023819