تحولات خاورمیانه؛ محور مذاکرات پادشاهان بحرین و اردن در منامه

خاورميانه

پادشاهان بحرین و اردن در مذاکرات خود در منامه در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و هماهنگی مواضع دو کشور در قبال پرونده‌های منطقه گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری العربیه، حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین و عبدالله دوم، پادشاه اردن در دیداری در منامه بر اهمیت تقویت همبستگی عربی در مرحله فعلی با هدف رویارویی با چالش‌های مختلفی که در سایه رخدادها در منطقه ایجاد شده، تاکید کردند.

در این مذاکرات همچنین تلاش‌های منطقه‌ای و بین المللی جهت مقابله با تروریسم و افراطی‌گری در راستای حفظ امنیت و ثبات منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

پادشاهان بحرین و اردن همچنین بر تمایل خود جهت گسترش روابط دوجانبه و تقویت آن به منظور رسیدن این مذاکرات به بالاترین سطح همکاری‌ها تاکید کردند.

حمد بن عیسی آل خلیفه نیز به نوبه خود از مواضع اردن در قبال بحرین و حمایت امان از مسائل کشورهای عربی و تقویت روند فعالیت مشترک عربی قدردانی کرد.

پیشتر پادشاه اردن در سفری کوتاه وارد منامه شد و پس از آن برای مشارکت در چهارمین نشست سران کشورهای عربی و کشورهای آمریکای جنوبی وارد ریاض شد؛ نشستی که هدف آن ادامه همکاری و هماهنگی و مذاکره میان کشورهای عضو در اتحادیه عرب و کشورهای آمریکای جنوبی در زمینه‌های مختلف بود.

انتهای پیام

کد N1023790