وزیر دادگستری در مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت سخنرانی می‌کند

پورمحمدي

معاون هماهنگی و نظارت فرآیندی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از حضور وزیر دادگستری در این مرکز در روز چهارشنبه - 20 آبان ماه - خبر داد.

معاون هماهنگی و نظارت فرآیندی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از حضور وزیر دادگستری در این مرکز در روز چهارشنبه - 20 آبان ماه - خبر داد.

عباسعلی زالی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به ضرورت دستیابی کشور ما به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، مقام معظم رهبری خرداد سال 90 دستوری را برای ایجاد این مرکز صادر کردند و از آن تاریخ به بعد با تشکیل گروه های کارشناسی یا برگزاری کنفرانس ها و جلسات نظریه پردازی و... در این مرکز به دنبال این بودیم که زمینه های لازم را برای تدوین الگو فراهم کنیم.

وی افزود: یکی از راه‌ها برای تدوین الگو، بهره‌گیری از تجارب افرادی است که در دوران مختلف و در سمت های متفاوت مسئولیت های عمده کشوری را بر عهده داشته اند یا با فعالیت در بخش های خصوصی دارای تجارب بسیار ارزنده ای بوده اند. بر همین اساس تصمیمی اتخاذ شد که بتوانیم در این مرکز از حضور این افراد استفاده کنیم، زیرا حضور آنها نه تنها در رابطه با مسایل روز بلکه در ارتباط با این موضوع که مشکلات‌مان در گذشته، راه حل ها، فرصت ها و تهدیدهای‌مان چه بوده و انقلاب‌مان چه روندی را طی کرده، بسیار موثر است.

زالی با اشاره به حضور حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در روز چهارشنبه در مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، گفت: از حدود 7 ماه قبل این برنامه در مرکز شروع و به عنوان گفت و گوهای راهبردی در نظر گرفته شد. قرار بر این شد که مهمانان در ارتباط با تجارب‌شان در دوران مسئولیت های مختلفی که داشته اند صحبت کنند و پس از آن جلسه پرسش و پاسخی برگزار شود. ما به دنبال این هستیم که بتوانیم برای تدوین الگوی اسلامی ایرانی در این جهت از حضور این افراد کمک بگیریم.

وی افزود: فردا وزیر دادگستری ساعت 15- 17 در این مرکز حضور می‌یابد.

انتهای پیام

کد N1023698