خشم وزیر خارجه عربستان از روابط ایران با کشورهای آمریکای لاتین

ایران و عربستان

وزیر امور خارجه عربستان که همواره مواضعی ضد ایرانی داشته است، در اظهاراتی خصمانه گفت که کشورش در تلاش برای نزدیک شدن به کشورهای آمریکای لاتین برای منزوی کردن ایران است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری العربیه، وزیر امور خارجه عربستان پس از نشست مقدماتی وزیران امور خارجه کشورهای عربی و آمریکای لاتین در ریاض گفت: کشورهای آمریکای جنوبی همواره از مسایل اساسی جهان عرب حمایت کرده‌اند. به‌عنوان مثال این کشورها کشور فلسطین را در مرزهای سال 1967 به پایتختی قدس به رسمیت شناختند. این کشورها همواره دخالت در امور داخلی دیگر کشورها را رد می‌کنند.

عادل الجبیر با ادعای این‌که ایران به علت ضعف موضع بین‌المللی‌اش به دنبال روابط با کشورهای آمریکای لاتین است، گفت که این کشور دوستان زیادی در میان کشورهای جهان ندارد.

وی در اظهارات خصمانه خود مدعی شد، ایران شرایط مناسبی ندارد. ایران در موضع ضعیفی قرار دارد و دوستان زیادی ندارد. به همین علت به دنبال جلب دوستی هر کشوری است. من فکر نمی کنم روابط ایران با کشورهای آمریکای لاتین خطری برای کشورهای عربی باشد، بلکه برعکس نزدیک شدن کشورهای عربی با کشورهای آمریکای لاتین باعث تشدید انزوای ایران در جهان خواهد شد.

انتهای پیام

کد N1023672