وزیر اطلاعات خبرداد:

دستگیری چند گروه تروریستی در کشور

سیاسی

وزیر اطلاعات نتایج عملیات‌های اخیر سربازان گمنام امام زمان(عج) که منجر به کشف و خنثی‌سازی تحرکات تروریستی طراحی شده در ایام محرم و صفرشده است، تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام‌ سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات، امروز در نشست خبری با رسانه ها در تهران با اشاره به تلاش دشمنان برای ضربه زدن به مراسم های عزاداری سالار شهیدان در ایام محرم و صفر، نتایج مهمترین عملیات های سربازان گمنام امام زمان(عج) طی ماه‌های اخیر و ضربه‌های وارد شده به تیم های تروریستی دشمنان منطقه ای و فرامنطقه‌ای را تشریح کرد.

حجت‌الاسلام علوی با اشاره به حرکت شیطنت‌آمیز شبکه بی بی سی انگلیس در آستانه ماه محرم توضیح داد: این شبکه در یک حرکت شیطنت‌آمیز بیانیه ایمن الظواهری را قرائت کرد که از گروه های تروریستی خواسته بود تا اسلحه خود را از روی یکدیگر بردارند و به سوی ایران نشانه بروند، اما بعد از بررسی مشخص شد که این بیانیه برای حدود ۸ ماه پیش بوده و در آستانه ایام محرم با اهداف منتشر شده است.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه این تحرکات باعث شد تا وزارت اطلاعات با حساسیت بیشتری نسبت به تحرکات جریان‌های تروریستی و حامیان آنها وارد عمل شده و کمیته عالی تکفیری با جلسات فشرده تر نسبت به موضوع توجه کرد و جلسات آن با حضور من و دیگر اعضا از قبل ماه محرم آغاز شد.

وزیر اطلاعات اضافه کرد: در پی این جلسات به تمام اداره کل اطلاعات در استان ها هشدار داده شد تا هوشیار باشند و تمام حرکات مشکوک را زیر نظر بگیرند و به موقع برخورد کنند.

دستگیری ۲۰ عامل ترویستی عازم عراق و سوریه در مرزهای کشور

حجت‌الاسلام علوی با اشاره به مهمترین عملیات های تروریستی خنثی شده اظهار داشت: با وجود تحرکات بسیار دشمن طی این مدت با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) بیش از ۲۰ نفر از عوامل تروریستی که در مرزهای ایران به مقصد عراق و سوریه تردد می‌کردند، شناسایی و بازداشت شدند؛ این افراد در استان های مختلف دارای تحرک بودند و عملیات تروریستی انجام داده بودند و ضمن ربودن خودروهای برخی افراد، آنها را به قتل رسانده بودند.

وی گفت: این افراد برای شهرستان ها برنامه عملیات انفجاری داشتند که این برنامه ها خنثی شد و اطلاعات آنها پس از اتمام کار به اطلاع مردم عزیز خواهد رسید.

وزیر اطلاعات در ادامه همچنین از ضربه سربازان گمنام امام زمان(عج) به شبکه های تروریستی در شرق کشور و دستگیری ۱۰ عامل تروریستی در استان های گلستان، مازندران، تهران و سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: در پی اقدام تروریستی ایام تاسوعای حسینی در صفی‌آباد دزفول با تیراندازی به یک حسینیه دو نفر شهید و دو نفر مجروح شده بودند، به لطف خدا در مدت کوتاهی همه این عوامل تروریستی شناسایی و ۱۴ عامل تروریستی که ۸ نفر از آنها ضاربان اصلی در عملیات های مختلف در خوزستان بودند، دستگیر شدند.

حجت‌الاسلام علوی ادامه داد: ضربه به تیم تروریستی عامل تیراندازی فرمانداری به سوسنگرد و چند پاسگاه انتظامی این شهرستان از دیگر عملیات های صورت گرفته از سوی سربازان گمنام امام زمان(عج) بود که در تاریخ ۱۶ آبان ماه سال جاری انجام شد؛ دستگیرشدگان در این عملیات همگی زیر نظر کشورهای مرتجع منطقه فعالیت می کردند.

 

ادامه دارد...

کد N1023570