رئیس‌جمهور مستعفی یمن هیئتی را برای مذاکره با حوثی‌ها در ژنو تعیین کرد

حوثی,یمن

منابع یمنی اعلام کردند که رئیس‌جمهور مستعفی این کشور هیئتی را برای شرکت در مذاکرات با حوثی‌ها و نمایندگان علی عبدالله صالح در ژنو تشکیل داده است.

منابع یمنی اعلام کردند که رئیس‌جمهور مستعفی این کشور هیئتی را برای شرکت در مذاکرات با حوثی‌ها و نمایندگان علی عبدالله صالح در ژنو تشکیل داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، به گفته منابع یمنی این هیئت با ریاست عبدالملک المخلافی، رئیس "کمیته عدالت انتقالی" تشکیل شده است که در مذاکرات ژنو مشارکت خواهد کرد.

المخلافی اعلام کرد که اولویت این هیئت در مذاکرات ژنو بررسی چگونگی اجرای قطعنامه 2216 شورای امنیت است.

یک منبع یمنی اعلام کرد که عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن در نشست خود با مشاوران و خالد بحاح، معاونش در ریاض این تیم را تشکیل داده است.

این هیئت متشکل از شش تن است که عبارتند از: عبدالعزیز جباری، دبیرکل حزب عدالت و توسعه، احمد بن دغر، رهبر جدا شده از حزب کنگره ملی یمن، محمد العامری، رئیس حزب سلفی الرشاد، محمد السعدی، جانشین دبیرکل حزب الاصلاح، یاسین مکاوی، نماینده جدایی طلبان جنوب یمن و خالد باجنید، وزیر دادگستری دولت مستعفی.

به گفته این منابع کمیته‌ای حقوقی و فنی متشکل از چهار تن این هیئت را همراهی می‌کند.

با وجود تلاش‌های اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن برای حل بحران این کشور و نشاندن طرف‌های یمنی بر سر میز مذاکرات هنوز این تلاش‌ها نتیجه‌ای نداده و عربستان نیز همچنان به حملات متجاوزانه خود به یمن ادامه می‌دهد.

انتهای پیام

کد N1023522