انگلیس به دنبال افزایش کارکنان نهادهای اطلاعاتی- امنیتی خود است

انگليس

انگلیس قصد دارد طی پنج سال آینده شمار کارکنان تمامی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی خود را که درگیر مبارزه با تروریسم هستند، افزایش دهد. دولت به نهادهای اطلاعاتی اجازه رهگیری اینترنت‌گردی شهروندان را نیز داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شمار کارکنان نهادهای اطلاعاتی و امنیتی انگلیس برای مقابله‌ موثرتر و بهتر با خطرات تروریسم افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت لندن در حال تعیین و تدوین بودجه‌ بیشتر برای نهادهای دفاعی و امنیتی در سال آینده‌ میلادی است.

جورج آزبورن، وزیر دارایی انگلیس با تایید این خبر گفت: در پنج سال پیش ‌رو شمار کارکنان هر سه نهاد امنیتی اصلی که وظیفه شناسایی، بررسی و تحقیق درباره تروریسم و جرایم تروریستی را دارند، افزایش خواهد یافت.

وزیر دارایی انگلیس اعلام کرد که دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا، در تاریخ ۲۳ نوامبر که جلسه‌های بررسی بودجه و هزینه‌های نظامی این کشور به پایان خواهد رسید، برنامه‌های تازه برای سال‌های آینده را اعلام خواهد کرد.

دولت لندن در هفته‌ گذشته نیز اختیارات دستگاه‌های امنیتی را افزایش داد. دولت از جمله این حق را به دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی داد که بررسی کنند شهروندان از چه وب‌سایت‌های اینترنتی بازدید کرده‌اند. این اقدام دولت با اعتراض بسیار شهروندان و سازمان‌های مدافع آزادی بیان و آزادی اینترنت مواجه شد.

آزبورن در دفاع از تصمیم دولت برای افزایش بودجه و اختیارات نهادهای اطلاعاتی و امنیتی گفت: همان‌گونه که جنگ، تروریسم و جاسوسی مدام در حال ‌تغییر است، ما نیز باید با آن تغییر کنیم. اینترنت که از محورهای اصلی زندگی معاصر است، به دشمنان ما فرصت و امکانات تازه‌ای برای فعالیت علیه ما می‌دهد.

وی گفت: سانحه‌ سقوط هواپیمای روسی در مصر نیز "یادآوری و هشداری" دیگر بود برای اینکه برای اینکه تدابیر و بودجه امنیتی خود را افزایش دهیم.

انتهای پیام

کد N1023498