ارسال پرونده بازداشتی‌های اخیر از سپاه به قوه قضایی/سردار جوانی:برخی سفارش بیگانگان رامنتشر می کنند

مهر نوشت: سردار یدالله جوانی با اشاره به دستگیری های اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: افرادی که توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده اند پرونده شان به مقامات قضایی فرستاده خواهد شد. آنجاست که مشخص می شود اینها با سرویس ها و شبکه های خارجی ارتباط داشته اند یا نه؟ آیا خط دهی به اینها از ناحیه بیگانگان صورت می گرفته است یا خیر؟

جوانی گفت: بحث نفوذ به این معنا است که افرادی در رسانه های داخلی دیکته نویس آن چیزی باشند که از بیرون به آنها ابلاغ می شود و آنها خواسته هایشان را از طریق این عوامل دنبال کنند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: ما امروز با چنین وضعیتی مواجه هستیم و برخی از رسانه های داخلی سفارش بیگانگان و سرویس های خارجی را در داخل منتشر می کنند تا بتوانند براساس خواست و اراده آنها در جهت دهی به افکار عمومی کشور موثر واقع شوند.

وی تصریح کرد: فکر می کنم کسانی که بحث غیر واقعی بودن نفوذ را مطرح می کنند و آن را یک امر ذهنی می دانند باید در مورد خودشان تامل کرد و دید که آنها در این صحنه چه نقشی ایفا می کنند؛ اگر هم بی اطلاع هستند که باید به دنبال دلایل، اسناد و مدارک باشند.

جوانی با اشاره به اینکه درباره دستگیری های اخیر با گذر زمان بیشتر اطلاع رسانی خواهد شد افزود: در آن زمان مشخص می شود که افرادی که متهم هستند بی دلیل و مدرک نیست.

وي افزود: بحث نفوذی واقعیت است و امروز با آن مواجه هستیم. اگر به اظهارنظرهای مقامات غربی و به ویژه آمریکایی ها توجه کنیم این مسئله اثبات می شود. آمریکایی ها به دنبال این هستند که از طریق توافق هسته ای و عادی سازی رابطه به محیط داخلی ایران ورود پیدا کنند. آنها به گمان خودشان می خواهند به تحولات در داخل جامعه ایران شتاب ببخشند.

وی خطاب به کسانی که امروز به نوعی امر واقعی بودن نفوذ را زیر سوال می برند و آن را توهم و مسئله ذهنی و سوژه ای برای برخورد با مخالفین می دانند تاکید کرد: اینها همان کسانی هستند که یک فتنه بزرگ مثل فتنه ۸۸ را نیز انکار می کنند. متاسفانه افرادی داریم که با هر دلیل و انگیزه ای نمی خواهند واقعیت های موجود را بپذیرند. در سال ۸۸ کشور ما با یک فتنه بسیار بزرگ مواجه شد و در این فتنه نقش بیگانگان کاملا مشخص بود. نقش شبکه ها و رسانه های خارجی و برخی از موسسات و سفارتخانه ها کاملا هویدا بود.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد: در حالی می بینیم عده ای فتنه ۸۸ را انکار می کردند که آن فتنه یک واقعیت بود و کشور را به سمت بحران می برد و آشوب ها، خسارت ها و ناامنی هایی را یک عده به کشور وارد کردند. به نظر می رسد کسانی که امروز به انکار فتنه روی آورده اند و آن را با یک مسئله ذهنی و دور از واقعیت می دانند، همان کسانی هستند که بدنبال زمینه سازی برای نفوذ بیگانه در کشور هستند و به نوعی تعلق خاطر به خارج دارند. آنها منافع دنیایی و زود گذر خود را در ورود خارجی ها و بخصوص آمریکایی ها به ایران می دانند و آنچنان که باید و شاید تعهداتی نسبت به استقلال کشور و عزت ملی ندارند.

2727

 

 

کد N1023448