سردار سلامی: ماهواره های دشمن را رصد می کنیم/ شلیک پهپادهای سپاه به دشمن در۳ هزار کیلومتری

ایسنا نوشت: جانشین فرمانده کل سپاه با بیان این‌که «سیاست‌های ترکیه و عربستان در سوریه دفن شده است» از رصد ماهواره‌های دشمن در فضا با رادارهای سپاه خبر داد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین سلامی در همایش سوختگان وصل که در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: از گذشته تاکنون که برادران ما در شرق مدیترانه در سوریه، لبنان، بحرین، عراق و یمن در مقابل منشور ظالمان ایستاده‌اند، مقاومت نقش حیات جاودانه و طیبه را برای ما ترسیم می‌کند.

سلامی به موقعیت ما در جنگ اشاره کرد و گفت: در حالیکه توپ‌های ما سهمیه شلیک یک گلوله در روز را داشتند، تانک‌های دشمن که تازه از مسکو آمده بودند از روی کمرشکن به سمت ما شلیک می‌کردند. جنگ به ما یاد داد می‌توان در برابر همه قدرت‌های بزرگ به شرط پایمردی و مقاومت ایستاد.

وی با تاکید بر این‌که «در جهان امروز باید قدرتمند بود و قدرتمند عمل کرد» گفت: این درس برای تقابل راهبردی ما با نظام سلطه از دفاع مقدس است.

سلامی خاطرنشان کرد: امروز موشک‌های ما می‌توانند دو هزار کیلومتر در آن سوی سواحل ناوهای هواپیمابر را به قعر آب‌ها بفرستند و پهپادهای ما می‌توانند سه هزار کیلومتر آن طرف‌تر به سمت دشمن شلیک کنند و رادارهای ما می‌توانند ماهواره‌های دشمن را در فضا رصد کنند.

وی تصریح کرد: ما از دفاع مقدس آموختیم باید پیش رویم و از کرخه و کارون و مرزها گذشتیم و فضای تنفس دشمن را تنگ کردیم و به دشمن یاد دادیم دیگر نمی‌تواند از منابع مادی ما برای بازیابی قدرتش استفاده کند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان این‌که «به دشمن فهماندیم هرجا به مسلمانان ظلم کند در مقابل او می‌ایستیم و این را در صحنه‌های عمل نیز نشان دادیم» اظهار کرد: امروز هیچ نقطه‌ای از سرزمین‌های فلسطین اشغالی نیست که محل تقاطع آتش‌ لبنانی‌ها و فلسطینی‌ها نباشد.

سلامی در پایان سخنانش سیاست‌های آمریکا، اروپا، ترکیه و عربستان در سوریه را دفن شده دانست و گفت: خورشید قدرت‌های بزرگ به مغرب خود نزدیک است و خورشید اسلام در آسمان خواهد درخشید و هیچ قدرتی در جهان نمی‌تواند جلوی این روند را بگیرد.

2727

 

 

کد N1023411