تخت روانچی:

ایران علاقه مند به توسعه روابط با کشور های آمریکای لاتین است

سیاسی

معاون اروپا و امریکای وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ایران علاقمند به توسعه روابط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و پارلمانی با کشورهای آمریکای لاتین است

به گزارش خبرگزاری مهر نشست مشترک سفراء و نمایندگان سیاسی کشورهای حوزه امریکای لاتین در تهران با سفرای جمهوری اسلامی ایران در امریکای لاتین با حضور مجید تخت روانچی معاون اروپا و امریکای وزیر امور خارجه و مدیران ارشد حوزه امریکا در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.

معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان در این نشست با اشاره به جایگاه کشورهای حوزه امریکای لاتین در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بویژه در عرصه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و پارلمانی گفت : جمهوری اسلامی ایران به توسعه و تعمیق روابط با حوزه آمریکایی لاتین بویژه در حوزهای مختلف از جمله اقتصادی ، سرمایه گذاری و همکاری های چند جانبه  علاقمند و مصمم است.

مجید تخت روانچی با اشاره به تغییرات بوجود آمده در جامعه جهانی و ظرفیت های اقتصادی قابل توجه در منطقه آمریکای لاتین ، تاکید کرد: در چنین فضایی فرصت های مهمی برای همکاری فراهم شده  و باید مسیر همکاری ها را برای شکوفایی روابط هموار کرد.

وی سفر روسای جمهور کشورهای امریکای لاتین به تهران برای شرکت در اجلاس بین المللی گازی را فرصتی مغتنم برای رایزنی با هدف توسعه و تعمیق روابط دوجانبه و منطقه ای برشمرد.

وی همچنین ابراز امیدواری نمود در آینده نزدیک مقامات ارشد کشورمان به منطقه آمریکای لاتین سفر نمایند.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات خاورمیانه ، پدیده تروریسم و افراط گرایی را معضل بین المللی برشمرد و تاکید کرد: مبارزه با این پدیده شوم تنها با همکاری و مشارکت تمامی کشورهای منطقه خاورمیانه و جامعه بین المللی امکان پذیر است.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین ضمن تشریح آخرین روند اجرای برجام ، پایبندی جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خویش در قبال اجرای برجام را مورد تاکید قرار داد و در همین رابطه ابراز امیدواری نمود با اجرای برجام در کوتاه ترین زمان ممکن تحریم های بین المللی لغو شود.

 در این دیدار سفرا و نمایندگان کشورهای منطقه آمریکای لاتین از جمله برزیل، مکزیک، ونزوئلا، کوبا، اروگوئه، بولیوی، اکوادور، آرژانتین و نیکاراگوا بطور جداگانه طی سخنانی بر تقویت و توسعه روابط در ابعاد مختلف تاکید و ابراز امیدواری نمودند با لغو تحریم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران، مناسبات دوجانبه بویژه در حوزه اقتصادی به سطح مطلوب و قابل قبولی برسد.

 

کد N1023309

خواندنی از سراسر وب