انگلیس نیروهای اطلاعاتی را افزایش می‌دهد

سیاسی

وزیر خزانه‌داری انگلیس امروز (دوشنبه) تاکید کرد، به عنوان بخشی از تلاش‌های چند جانبه در راستای دفع تهدیدهای "توطئه‌گران تروریست"، تعداد نیروهای آژانس‌های امنیتی انگلیس به طور قابل توجه و چشمگیری افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، جورج آزبورن، وزیر خزانه‌داری انگلیس گفت: می‌توانم تائید کنم که در پنج سال آتی به طور مداوم تعداد نیروها در هر سه آژانس اطلاعات محرمانه که درباره توطئه‌های تروریستی تحقیق، تحلیل و به دفع آنها کمک می‌کنند، افزایش خواهد یافت.

وی افزود: دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در پایان بررسی بودجه دفاعی دولت در 23 نوامبر سال جاری میلادی (دوم آذر) جزئیات بیشتری مطرح خواهد کرد.

انتظار می‌رود "بررسی استراتژیک امنیتی و دفاعی" اولویت‌های توانایی‌های نظامی انگلیس برای پنج سال آتی را تعیین کند.

دولت انگلیس اخیرا قانون جدیدی را ارائه کرده که به آژانس‌های اطلاعاتی قدرت‌های جدیدی می‌دهد از جمله حق پی بردن به این مساله که مردم از چه سایت‌هایی بازدید می‌کنند.

آزبورن گفت: همزمان با تغییرات طبیعت جنگ، جاسوسی و تروریسم، ما نیز باید تغییر کنیم. اینترنت که در کانون زندگی مدرن قرار دارد راه‌های جدیدی را برای دشمنانمان فراهم می‌کند تا علیه ما توطئه و عمل کنند.

وی افزود: تهدید از جانب تروریست‌ها و ایدئولوژی‌های افراطی باید به صورت مستقیم به چالش کشیده شود. سرنوشت احتمالی هواپیمای مسافربری روسیه که در مصر سقوط کرد، یادآور دردناکی برای این نیاز است.

انتهای پیام

کد N1022961