آیت‌الله علوی‌گرگانی:

مسئولان از مردم مشورت بگیرند

مرجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به این‌که «مشورت با دیگران، دلیل بر عدم علم انسان نیست» گفت: مشورت، فواید بسیاری دارد که از جمله آن، انتخاب احسن در سایر مسائل است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به این‌که «مشورت با دیگران، دلیل بر عدم علم انسان نیست» گفت: مشورت، فواید بسیاری دارد که از جمله آن، انتخاب احسن در سایر مسائل است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با اعضای شورای شهر قم و ساری با اشاره به تفاوت نظام جمهوری اسلامی ایران با سایر نظام‌ها، اظهار کرد: نظام ایران، نظامی اسلامی است، اما سایر نظام‌های دنیا، تنها به دنبال خواسته‌های دنیایی خود بوده و بر اساس اهداف دنیایی پیش می‌روند.

وی با بیان این‌که «در نظام جمهوری اسلامی ایران، تنها مسائل مادی مطرح نیست» گفت: مسئولین باید در کنار مسائل مادی، به جنبه‌های معنوی نیز توجه داشته باشند و برای رشد و تعالی موضوعات فرهنگی، نیازمند مربی و هادی هستیم، همچنان که انسان در موضوعات دیگر نیز نیاز به هادی و راهنما دارد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان این‌که «برای خدمت بهتر به جامعه دینی، نیازمند به آگاهی لازم و کافی در مسائل فرهنگی هستیم» خاطرنشان کرد: وجود مربیان الهی سبب می‌شود تا انسان خیر و شر را شناخته و برای تعالی مذهبی جامعه، تلاش و کوشش کند.

این استاد درس خارج حوزه با اشاره به اهمیت مسئله شورا و مشورت، تصریح کرد: موضوع شورا آنچنان در اسلام مهم است که حتی نبی مکرم اسلام(ص) نیز با تمام درایت و آگاهی، با دیگران مشورت می‌کردند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی ادامه داد: ارتباط و مشورت مسئولین با مردم سبب می‌شود، نظرات گوناگون را شنیده و در نهایت تصمیمی اتخاذ کنند که به نفع جامعه باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله علوی‌گرگانی با تأکید بر توکل به خدای متعال، اظهار کرد: توکل در کنار تلاش و کوشش به نتیجه خواهد رسید و باید در این راه قدم‌های مثبت برداشت.

این استاد درس خارج حوزه در پایان گفت: باید هدف مسئولان جامعه، جلب رضایت حق تعالی و خدمت به مردم باشد.

انتهای پیام

کد N1022576