بهره‌برداری از دو راکتور جدید در کره جنوبی

سیاسی

کره جنوبی امروز دوشنبه دو راکتور جدید که 3 درصد نیروی الکتریسته این کشور را تامین خواهد کرد به بهره برداری رساند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، وزارت بازرگانی کره جنوبی اعلام کرد: بیست و سومین و بیست و چهارمین راکتور هسته‌ای کره جنوبی که با بودجه‌ی 4.58 میلیارد دلار ساخته شده می‌تواند 158 میلیون کیلو وات ساعت انرژی در هر سال تولید کند.

این وزارت خانه ادامه داد: راکتورهای هسته‌ای واحد یک و دو شین ولسونگ در گوآنجو واقع در 371 کیلومتری جنوب سئول می‌تواند به این کشور اجازه دهد تا ذخیره الکتریسته خود را تا 3.4 درصد افزایش دهد.

فعالیت‌ها در واحد شماره یک شین ولسونگ در 31 ژوئیه، 2012 و ساخت ساز واحد دوم در 24 ژوئیه همان سال به پایان رسید.

طبق اعلام شرکت انرژی آبی و هسته‌ای که راه اندازی نیروگاه‌های هسته‌ای کره جنوبی را بر عهده دارد، این دو راکتور آخرین مدل اصلاح شده راکتورهای انرژی بهینه 1000 هستند که به استقرار زیر بنا برای راکتورهای آینده که در کره جنوبی طراحی و ساخته می‌شوند، کمک می‌کنند. کره جنوبی کار ساخت راکتورهای انرژی پیشرفته 1400 که نمونه آن در امارات متحده عربی ساخته می‌شود را شروع کرده است.

آخرین راکتورهای پیشرفته که به طور کامل در کره جنوبی توسعه داده شده‌اند این امکان را دارند تا با حداقل محدودیت‌ها صادر شوند. سئول درسال 2009 قرارداد ساخت چهار راکتور این چنینی را با امارات متحده منعقد کرده است.

در مراسم تخمین این راکتورها، یون سانگ جیک وزیر تجارت صنعت و انرژی کره جنوبی گفت که این راکتورها به این کشور کمک می‌کند تا از خروج سالانه 13 میلیون تن گازهای گل خانه‌ای به اتمسفر جلوگیری کند.

وی اضافه کرد: این راکتورها به کره جنوبی کمک خواهد کرد تا به الزاماتش برای مبارزه با تغییر آب و هوا به عنوان عضو مسئول جامعه‌ی بین‌المللی بهتر عمل کند.

اولین راکتور هسته‌ای کره جنوبی در اواخر سال 1972 شروع به کار کرد.

انتهای پیام

کد N1022442