۰
قشقاوی در جمع خبرنگاران:

عربستان اجازه گرفتن وکیل برای 3 ایرانی اعدام شده را نداد

  • ۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

معاون کنسولی و پارلمانی وزیر خارجه با اشاره به اعدام ۳تبعه ایرانی در عربستان، گفت: این اعدام با حکم ملکی اجرا شده و در روند برگزاری دادگاه، دولت عربستان اجازه نداد که ما برای ۳تبعه ایرانی وکیل بگیریم.

به گزارش خبرنگار مهر حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزیر امور خاجه در حاشیه نشست استانداران و سفرا در جمع خبرنگاران در مورد اعدام سه تبعه ایرانی در عربستان، گفت: این موضوع برمی‌گردد به سال ۹۰ که طرف عربستانی اعلام کرده بود شناوری را با ۵۰۰ کیلو مواد مخدر ضبط و توقیف کرده که شش نفر از سرنشینان این شناور، پاکستانی و پنج نفر ایرانی بوده‌اند.

وی افزود: دو نفر از سرنشینان ایرانی در روند برگزاری دادگاه تبرئه شده‌اند اما حکم اعدام سه نفر از آنان اعلام شده و متاسفانه حکم اعدام این سه نفر با حکم ملکی اجرا شد.

قشقاوی با بیان اینکه ما زندانیان در معرض اعدام در کشورهای مختلف داریم، گفت: کشورهای خارجی هم زندانیان در معرض اعدام در ایران دارند، اما اعدام تبعه خارجی، آثار منفی در روابط خارجی دارد و وزارت کشور و استانداران نیز بر اساس احترام به روابط دوجانبه، همواره به موضوع توجه داشته‌اند، ولی متاسفانه دولت عربستان به این موضوع توجه نکرد.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزیر امور خاجه با اشاره به احضار کاردار عربستان گفت: روز گذشته رئیس اداره اجتماعی وزارت خارجه، کاردار عربستان را احضار کرد و تذکرات لازم را داد و وی نیز قول داد مراتب را به ریاض اعلام کند.

قشقاوی با بیان اینکه دولت عربستان برای اخذ وکیل برای این سه تبعه ایرانی با ما مساعدت نکرد، گفت: همان زمان (سال ۹۰) سفیر وقت ما با وزیر کشور وقت عربستان رایزنی و اقداماتی انجام داد اما آنان اجازه ندادند که برای این متهمان ایرانی وکیل بگیریم، چرا که گفتند جرم مواد مخدر سنگین است.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.