حسام الدین آشنا: مدیریت منابع مالی رسانه های هتاک باید مورد بازبینی قرار گیرد

حسام‌الدین آشنا,نمایشگاه مطبوعات

مشاور فرهنگی رییس جمهور گفت: مدیریت منابع مالی رسانه های مخرب و هتاک باید مورد بازبینی جدی مسئولان ذی ربط قرار بگیرد.

حسام الدین آشنا در گفت و گو با خبرآنلاین در پاسخ به این سوال که چطور ممکن است هم برای رسانه هاي منتقد فضاي امن ايجاد کرد و هم قوه قهريه قوي اي داشت که هر رسانه ای به اسم انتقاد، پرونده سازي نکند؟، اظهار داشت: حمایت از آزادی مطبوعات و حمایت از حریم مطبوعات، به بیطرفی و حرفه ای بودن عملکرد قوه قضاییه بستگي دارد. رییس جمهور هم در سخنرانی خود در مراسم افتتاح نمایشگاه مطبوعات تاکيد کردند که قوه قضاییه باید مامن و ملجا همه کسانی باشد که در مراکز و مراجع دیگر به آنها ظلم شده است. ايشان بی طرفی قوه قضاییه را مهم ترین ضامن موفقیت توسعه رسانه ای دانسته اند. 

مشاور رئيس جمهور اظهار داشت: دولت با تلاش برای شفاف سازی اطلاعات و اقدامات مرتبط با وظایف حمایتی خود نسبت به رسانه ها و اعلام علنی طرز رتبه بندی رسانه ها، تلاش کرده بیشترین امکان نظارت شهروندان را بر فعالیت های مطبوعات را فراهم کند.

وی در پاسخ به سوالي که به سخنان رییس جمهور اشاره داشت مبني بر اينکه "استفاده از منابع عمومی برای تخریب اهانت و کینه ورزی نسبت به دولت منتخب مردم و مورد تایید مقام معظم رهبری تا چه حد و مرزی مجاز است؟"، اظهار داشت: پاسخ به این سوال باید در تدابیر قوه قضاییه جستجو شود.
رییس جمهور بارها در سخنان خود به وجود رسانه هایی اشاره کرده که از بیت المال استفاده می کنند و بودجه عمومی دارند اما به نوعی اپوزیسیون دولت شده اند. آشنا در پاسخ به اينکه با این شرایط مشیی که دولت در قبال این قبیل رسانه ها می تواند به کار بگیرد چیست؟ اظهار داشت: به هر حال مدیریت منابع مالی رسانه های مخرب و هتاک باید مورد بازبینی جدی مسئولان ذی ربط قرار بگیرد.

وي با اشاره به حاشیه امن این قبیل رسانه ها، اظهار داشت: حاشیه امن برخی از رسانه های هتاک و پرونده ساز؛ ناشی از روابط طولانی ریشه دار و سرنوشت ساز آنها با برخی افراد صاحب قدرت در برخی نهادهای اداری نظامی انتظامی یا امنیتی است. متاسفانه این ارتباطات نه تنها حاشیه امن برای این رسانه ها ایجاد کرده، بلکه آنها را به ابزاری برای تسویه حساب های سیاسی و تنفر پراکنی های جناحی تبدیل کرده است.
مشاور روحاني افزود: نام گذاري سال جاری به عنوان سال همدلی و همراهی دولت و ملت توسط مقام معظم رهبری اقتضا می کند فرماندهان، سیاستگذاران و هماهنگ کنندگان و مجریان پروژه های بزرگ رسانه ای بیشتر به فکر مشکلات پیش روی ملت ایران در زمینه مبارزه با فقر بیکاری رکود اعتیاد و سایر آسیب های اجتماعی باشند. در چنین شرایطی تقویت دولت به عنوان نهاد اصلی خط مقدم جبهه مبارزه با فساد و بی عدالتی بسیار ضروری است.

27214

کد N1022354